Motociklai/Automobiliai

Pirmas automobilis? Štai su kuo teks susidurti

Jei ir jūs pirmą kartą įsigijote automobilį, nenuostabu, kad galite būti susirūpinę dėl galimų jo problemų ateityje. Automobiliai yra sudėtingi mechanizmai, kurie reikalauja reguliarios priežiūros ir taisymo. Nors kai kurios problemos yra lengvai išsprendžiamos savarankiškai, kitos gali reikalauti profesionalios pagalbos ir didelių išlaidų. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime dažniausias automobilių gedimus, kuriuos gali patirti bet kuris vairuotojas, o tai reiškia, kad ir jūs su tuo galite susidurti.

Variklio lemputė užsidega

Beveik kiekvienas šiuolaikinis automobilis 2021 metais veikia su kompiuteriu, kuris padeda kontroliuoti išmetamąsias dujas, nustatyti problemas ir reguliuoti komponentus. Todėl, kai užsidega variklio lemputė, tai ne visada reiškia rimtą problemą. Žinoma, ši lemputė rodo problemą, bet taip pat rodo, kad jūsų automobilio kompiuteris veikia tinkamai ir yra informuotas apie problemą. Tačiau, tai nereiškia, kad galite ignoruoti šį signalą. Ši lemputė gali reikšti daugelį dalykų, nuo užteršto oro filtro iki sugedusio katalizatoriaus. Todėl geriausias būdas sužinoti tikrąją priežastį yra kreiptis į servisą ir atlikti diagnostiką.

Miręs akumuliatorius

Akumuliatorius yra viena iš svarbiausių automobilio dalių, nes jis tiekia elektros energiją visai automobilio sistemai. Jei akumuliatorius yra miręs arba silpnas, jūs negalėsite paleisti variklio arba naudoti kitų elektrinių funkcijų. Akumuliatoriaus gyvavimo trukmė priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip naudojimas, temperatūra ir priežiūra. Vidutiniškai akumuliatorius tarnauja apie 3-5 metus. Jei pastebite, kad jūsų automobilis sunkiai startuoja arba turi kitų elektros problemų, patikrinkite akumuliatoriaus būklę ir įkraukite arba pakeiskite jį, jei reikia.

Sugedęs generatorius

Generatorius yra kita svarbi automobilio dalis, kuri gamina elektros energiją iš variklio sukimosi ir palaiko akumuliatoriaus įkrovimą. Jei generatorius sugenda arba pradeda veikti blogai, jūsų akumuliatorius greitai išsikraus ir jūsų automobilis sustos. Generatoriaus gedimą gali parodyti degimo lemputė arba kitos lemputės ant skydelio. Taip pat gali pasireikšti kitos problemos, tokios kaip silpnas apšvietimas, triukšmingas variklis arba net ugnis po kapotu. Jei įtariate, kad jūsų generatorius yra sugedęs, kreipkitės į servisą ir pakeiskite jį.

Sugedęs starteris

Starteris yra elektromechaninis įtaisas, kuris sujungia akumuliatorių su varikliu ir leidžia jį paleisti. Jei starteris yra sugedęs arba susidėvėjęs, jūs negalėsite užvesti savo automobilio. Starterio gedimą gali parodyti degimo lemputė arba klakėjimas, kai bandote paleisti variklį. Jei starteris neveikia, patikrinkite akumuliatoriaus būklę ir įsitikinkite, kad visi laidai yra tvirtai prisukti. Jei problema neišsisprendžia, kreipkitės į servisą ir pakeiskite starterį. Bet kuris autoservisas Vilniuje, Kaune ar kitame mieste ar rajone šią problemą išspręs per gana trumpą laiką.

Tuščios padangas

Padangos yra viena iš labiausiai naudojamų ir pažeidžiamų automobilio dalių. Jos turi būti tinkamai pripūsto ir su tinkama protektoriaus gyliu, kad užtikrintų gerą sukibimą su keliu ir saugų vairavimą. Jei padanga yra tuščia arba pradurta, jūs prarasite stabdymo ir vairo valdymo gebėjimą, o taip pat padidinsite degalų sąnaudas ir išmetamųjų dujų kiekį. Jei pastebite, kad jūsų padanga yra tuščia arba pradurta, sustokite saugioje vietoje ir pakeiskite ją atsarginiu ratu arba naudokite remonto rinkinį. Taip pat patikrinkite padangų slėgį reguliariai ir laikykitės gamintojo rekomendacijų.

Nelygus padangų nusidėvėjimas

Padangos gali nusidėvėti netolygiai dėl daugelio priežasčių, tokių kaip netinkamas slėgis, netinkamas balansavimas, netinkamas ratlankių suderinimas arba netinkamas vairo valdymo mechanizmas. Nelygus padangų nusidėvėjimas gali sukelti blogesnę automobilio stabilumą ir sukibimą su keliu, taip pat padidinti degalų sąnaudas ir išmetamųjų dujų kiekį. Jei pastebite, kad jūsų padangos nusidėvi netolygiai, kreipkitės į servisą ir atlikite padangų balansavimą ir ratlankių suderinimą. Taip pat patikrinkite padangų slėgį reguliariai.

Tai yra vienos iš dažniausių problemų, su kuriomis susiduria ar susidurs daugelis vairuotojų. Tad, neišsigąskite, jeigu nusipirkus pirmą automobilį patirsite vieną iš šių problemų – jos tikrai yra išsprendžiamos.