Kita

Vandens siurbliai: kaip ir kokį siurblį pasirinkti?

vandens siurbliaiKaip žinoma, vanduo – gyvybės šaltinis. Žmonėms, gyvenantiems sodo nameliuose, kotedžuose, sodybose dažnai vandens klausimas tampa ypač opus, nes persikraustę gyventi į užmiestį ar leisdami ten lasvadienius, jie tampa priklausomi nuo nelabai tobulos užmiesčio vandens tiekimo sistemos. Nuo to stipriai nukenčia jų gyvenimo kokybė. Vandens tiekimo trikdžiai, silpna srovė, nešvarus vanduo – tai vienos iš daugelio problemų, su kuriomis tenka susidurti užmiesčio gyventojams. Įsigyti vandens siurblį yra geriausia ir populiariausia išeitis.

Vandens siurblių paskirtis yra labai plati: namo aprūpinimas vandeniu, žemės sklypo laistymas, gaisro gęsinimas, drenažo darbų atlikimas, vandens telkinių nusausinimas. Šiuo metu rinka gali pasiūlyti visą įvairovę siurblių, tačiau net vartotojui, prieš tai niekada nesusidūrusiam su šia sritimi, nebus sunku išsirinkti vandens siurblį jei jis racionaliai įvertins savo poreikius ir naudojimo paskirtį. Jei siurblys buvo išrinkas teisingai, jis veiks daug metų be jokios papildomos priežiūros. Tai, ką reikia žinoti apie vandens siurblius, jų parametrus, taip pat kokį vandens siurblį pasirinkti, aptarsime šiame straipsnyje.

Pirmiausia, visi vandens siurbliai yra skirstomi į dvi dideles grupes – pramoninius ir butinius siurblius. Šiame straipsnyje bus aptariami buitiniai vandens siurbliai, todėl informacija labiau aktuali nuosavų namų turėtojams.

Pagal savo funkcijas siurbliai yra skirstomi į kelias kategorijas. Vandens kėlimo siurbliai, kurie išgauna vandenį iš šaltinių būna dviejų rūšių – panardinami ir paviršiniai. Paviršiniai vandens siurbliai naudojami siekiant ne tik gauti vandenį, bet ir padidinti spaudimą sistemoje, taip pat gaisrų gęsinimui ir pan. Renkantis vandens siurblį svarbu įvertinti iš kokio gylio bus išgaunamas vanduo, kaip aukštai vanduo bus keliamas, su kokiu greičiu tai bus atliekama. Nuo šių rodiklių priklauso koks galingas turi būti įrenginys. Reikia turėti omenyje, kad nuo galingumo priklauso kaip garsiai vandens siurblys veikia. Galingiems siurbliams reikėtų parinkti atitinkamą vietą, kad jo skleidžiamas triukšmas netrukdytų. Jei gylis yra labai didelis, paviršiniai siurbliai gali nesusitvarkyti. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti giluminius siurblius. Šie siurbliai įrengiami pačiame šaltinyje, todėl jie gaminami iš antikorozinių medžiagų.

Cirkuliaciniai siurbliai atlieka priverstinę vandens cirkuliaciją, šildymą ir kondicionavimą. Sąvybės į kurias reikėtų atsižvelgti perkant tokį siurblį – triukšmingumas, elektros energijos sunaudojimas ir patvarumas. Drenažiniai siurbliai išpumpuoja nešvarų vandenį iš šulinių, užtvindytų rūsių, kanalizacijos. Šių siurblių svarbiausios charakteristikos yra naudojimo saugumas, patikimumas ir patvarumas, taip pat galingumas ir efektyvumas.

Taigi, svarbiausia yra įvertinti, kokią problemą jūs norite išspręsti vandens siurblio pagalba. Pavyzdžiui, jei norite išgauti vandenį iš grežinio ar šulinio jums reikalingas paviršinis vandens kėlimo siurblys, jei gręžinys arba šulinys yra gilesnis negu 10 metrų – giluminis kėlimo siurblys.