Pirkiniai/Paslaugos

Už prekes iš Lenkijos mokėkime mažiau

Pasaulio globalizacija – neišvengiamai vykstantis procesas. Patinka tai kai kam ar ne, tačiau ir prekės, ir paslaugos, ir mintys bei idėjos po pasaulį sklinda po Žemę greičiau, paprasčiau ir lengviau. Nuo sunkiai suvokiamų visuomenių struktūrų persiformavimo iki paprasčiausių buitinių dalykų, leidžiančių gyventi tiesiog geriau. Puikus to pavyzdys – apsipirkimas Lenkijoje, kurį lietuviai jau senokai pamėgę ir kuris atrodo toks pat įprastas, kaip kadais važiavimas iš Pabradės apsipirkti į Gariūnus ar Marijampolės automobilių turguje klaipėdiečiui ieškoti naujos mašinos. Greitai atradę, jog didelę dalį prekių Lenkijoje galima gauti gerokai pigiau nei Lietuvoje, mes to lengvai neužmiršime, ir šiuo smulkiu globalizacijos stebuklu naudosimės tol, kol tik tai apsimokės.

Pristatymas iš LenkijosApsipirkimo Lenkijoje kritikai dažniausiai nurodo dvi pagrindines priežastis, kodėl to daryti nereikėtų. Visų pirma, tai grynai patriotiniai motyvai, siūlantys remti vietos verslą, mokėti mokesčius savo šaliai ir taip prisidėti prie klestinčios Lietuvos. Kita vertus, juk tik konkurencija gali išryškinti talentus, tobulinti verslą ir gerinti žmonių gyvenimą, tad gal mūsų verslas ir verslo aplinką formuojantys politikai tegu tuo klausimu pasistengia labiau? Kita dažnai įvardijama priežastis, kodėl apsipirkti Lenkijoje tikrai neverta – tai didžiulės laiko sąnaudos tam. Gerai, jei gyvenate kažkur pasienyje ir apsipirkimas su kelione jums tetrunka dvi valandas. Tačiau vilniečiui ar uteniškiui tad reikia sugaišti kone visą dieną. Tame logikos yra. Tiksliau buvo, iki tol, kol nepaplito prekių pristatymas iš Lenkijos, leidžiantis niekur neinant iš namų apsipirkti gerokai pigiau.

Kas tai per paslauga ir kaip ji veikia? Viskas paprasta – interneto ir, tikėtina, internetinio vertėjo pagalba jūs susirandate norimą prekę Lenkijos elektroninėse parduotuvėse, palyginate jos kainą su analogiškos prekės pardavimo kaina Lietuvoje, kreipiatės į tarpininką, jis jums nuperką tą prekę ir nusiunčia tiesiai jums į namus. Toks įvairių prekių pristatymas iš Lenkijos populiarus ne tik dėl patogumo. Nepaisant mokesčio už tarpininko paslaugas ir siuntimo išlaidų, dauguma drabužių, buitinės technikos, elektronikos prekių vis tik galima gauti kur kas pigiau. Kodėl? Nes kainos Lenkijos nuo lietuviškų, įvertinant ir zloto kurso svyravimą euro atžvilgiu, dažnai skiriasi ir 30, ir netgi 50 procentų. Tuo tarpu siuntimo ir tarpininkavimo išlaidos paprastai sudaro vos apie dešimt procentų nuo prekės kainos.