Menas/Kultūra

Tapyba ant drobės – menininko portretas

Vyresniosios kartos menininkė vokietė Helga Bing, antrą dešimtmetį leidžianti Klaipėdoje ir įkvėpimo besisemianti iš natūralaus lietuviško kraštovaizdžio bei pajūrio vaikų, garsi ne tik molio lipdiniais, mažų formų plastika, skulptūromis, bet ir tapyba. Pati autorė sako, jog tapyba ant drobės yra tai, kas maksimaliai atskleidžia ir išpildo jos, kaip menininkės, ir jos, kaip žmogaus, poreikį ir užmojus.

Pirmasis menininkės kūrybos etapas – darbas su moliu. Kaip saviraiškos priemonė ši medžiaga buvo naudojama nuo seniausių laikų. Susidomėjimas šia medžiaga, darbštumas, atsidavimas kūrybai padėjo susiformuoti individualiam menininkės braižui, rankos spaudui, variantiškumui. Menininkė kuria unikalius indus, vazas, žvakides, ąsočius, moteriškus papuošalus.

Pamėgusi keramiką ir pažinusi šios medžiagos galimybes, Helga gilinasi į mažų formų skulptūros interpretaciją. Ji išmėgina visas puodininkystės metodo galimybes – nuo įvairiausių formų, nepaprastai grakščių linijų vazų iki pilkų mažų konkrečios tematikos skulptūrų formų.

Helgos mažų formų skulptūros dažniausiai vaizduoja žmogų, kūno plastiškumą, jo fizinės būklės išraišką, taip ir vidinį, dvasinį pasaulį.  Daugiausiai skulptūrų sukurta iš molio, kartais iš akmens. Skulptūrų formos vystosi lygiagrečiai su meniniu stiliumi. Skulptūrose paprastai ir estetiškai vaizduojamas vidinis žmogaus pasaulis bei jo išgyvenimai. Reikšmingesniems darbams kuriami į pačią plastiką integruojami tekstai.

Netrukus Helga atranda naują įkvėpimą ir ima tapyti. Be daugybės fantastinių peizažų svarbią vietą jos kūryboje užima vaikystės vaizdai. Akį traukia paveikslų spalvos, nuo jų sklinda šilta, džiugi nuotaika, susižavėjimas gamtos grožiu.

Helgos Bing kūrybinis kelias – labai įvairialypis, tačiau stebint tapybos ant drobės darbus, išryškėja minčių, idėjų, temų pasikartojimas. Menininkė nuolat grįžta prie senų tradicijų, tačiau vis atrasdama naują būdą. Ji niekada nesustoja, keičia meninės raiškos priemones, renkasi tai, kas ją jaudina, kas jai, kaip asmenybei, svarbu, kas artima jos pasaulėjautai.

Dažnai besilankant Klaipėdos pajūryje, gimsta eilės – raktai į autorės paveikslus.

Jau daugelį metų menininkė dirba su vaikais. Bendravimas su kūrybiškais, laisvais vaikais Helgai teikia daug džiaugsmo ir įkvėpimo. Vaikus ir suaugusiuosius ima vienyti kūryba, molis, spalvos, idėjos, tapyba, bendra veikla. Juk kūrybiniams skirtingų kartų bendravimui nėra jokių kliūčių.