Medicina/Sveikata,  Pirkiniai/Paslaugos

Taisyklinga burnos higiena – besilaikydami jos išvengsime protezavimo?

Taisyklinga burnos higiena išties labai svarbus aspektas, norint vyresniame amžiuje išvengti dantų protezavimo. Ir vis dėlto, kartais dantų netektį įtakoja ne tik burnos higienos normų nesilaikymas, bet ir tokie veiksniai, kaip kai kurių mineralinių medžiagų trūkumas organizme ir kt. Taigi turime kalbėti apie burnos higieną, bet nepamiršti aprašyti ir protezavimo proceso, nes, deja, su juo susiduriame kone kiekvienas, sulaukęs vyresnio amžiaus.

Protezavimu stomatologai vadina dantų funkcijos ir estetikos atstatymą, taip pat netektų dantų atstatymą. Stomatologai šią sritį dalina į tradicinį protezavimą ir protezavimą ant įsriegtų į dantenas implantų, dažnai ši sfera netgi laikoma atskira dalimi ir vadinama implantologija.

Burnos higiena. Svarbiausi aspektai

Tam, kad Jums neprireiktų nei pirmosios nei antrosios, tarp apsilankymų pas stomatologą, turėtumėte laikytis paprastų taisyklių, kurias diktuoja burnos higiena, tam, kad gerokai sumažintumėte ėduonies ir kitų dantų bei dantenų susirgimų atsiradimo tikimybę. Toliau vardijame minėtas taisykles:

  • Du kartus dienoje valykite dantis dantų šepetėliu ir kas dieną valykite tarpdančius tam skirtu siūlu;
  • Laikykitės subalansuotos mitybos principų, ribodami atsitiktinius užkandžius tarp įprastų valgymų;
  • Naudokite burnos priežiūros priemones su fluoru, tarp jų ir fluoro savo sudėtyje turinčią dantų pastą;
  • Skalaukite burną fluoro turinčiu skalavimo skysčiu.

O jeigu, netgi laikantis visų aukščiau išvardintų burnos higienos taisyklių, netekote danties ar kelių ir tai Jums kelia diskomfortą, teks pagalvoti apie protezavimą. Apie jį – likusi šio straipsnio dalis.

Dantų protezavimas Vilniuje šiomis dienomis – itin pažengusi ortopedinės stomatologijos šaka. Ir nors dantų ortopedai užsiima ne tik protezavimu, būtent ši sritis labiausiai paklausi ir toliau aktyviai vystosi. Dantų protezavimas Vilniuje atliekamas naudojant šiuolaikines medžiagas, technologijas ir mokslo pasiekimus.

Kalbant apie klasikinę ortopedinę stomatologiją, egzistuoja du pagrindiniai dantų restauracijos būdai: dantų rekonstrukcija ir, be abejo, jų protezavimas. Rekonstrukcija reikalauja restauratoriaus talento, t. y. ši operacija nukreipta į maksimalų originalo išsaugojimą. Dažniausiai rekonstrukcija atliekama pacientams, kurie tik dalinai neteko dantų.

Tačiau svarbu plačiau aptarti ir dantų protezavimą. Dantų protezavimas Vilniuje, kaip ir bet kuriame šiuolaikiniame didmiestyje, gali būti dvejopas:

  • Protezavimui naudojami nuimami protezai;
  • Kaiščio įsriegimo metodas, kai ant jo „užauginamas“ naujas dantis.

Nuimami dantų protezai

Šiandieninis dantų protezavimas Vilniuje, gaminant nuimamus protezus, be jokios abejonės skiriasi nuo seniau naudotų metodų šiai technikai atlikti. Visų pirma, skiriasi technologija, o antra ir svarbiausia, skiriasi pagaminto dantų protezo konstrukcijos estetinis vaizdas. Ir jeigu anksčiau protezai keldavo gailestį, tai šiuolaikiniai jų atitikmenys plačiai naudojami ir yra pakankamai patogūs.

Nenuimami dantų protezai

 

Nenuimami protezai gana paklausūs tarp vidurinio amžiaus žmonių, todėl, kad netekus atskirų dantų, šis metodas leidžia palyginus nebrangiai ir pakankamai efektyviai atstatyti netektus dantis, tuo pačiu, ir normalią jų funkciją bei išvaizdą.

Atskira tema, kurią taip pat reikia aptarti – medžiagos, naudojamos protezavimui. Šiomis dienomis naudojamas didelis medžiagų ir priemonių asortimentas. Kalbant apie medžiagas, paklausios šios: metalas, keramika, porcelianas, plastmasė, foto polimerai ir kompozitinės medžiagos. Pastarosios populiarėja dėl to, kad, kaip ir nuosavi dantys, yra sukurtos organiniu pagrindu ir iš neorganinio užpildo. Dėl tokios sudėties išgaunamas idealus santykis, lemiantis atsparumą lūžiams ir nusitrynimui.

Kokį protezavimo būdą pasirinkti? Dėl to būtina pasitarti su savo odontologu. Jis patars, kas tinka būtent Jums, ką būtina turėti omeny ir ko imtis, kad protezavimas suteiktų maksimumą naudos ir minimaliai trūkumų.