Pirkiniai/Paslaugos

Sparčiai populiarėjantis nuosavos pirties įrengimas

Skandinavai jau labai seniai žinojo, kokiais privalumais pasižymi pirtis, todėl laikui bėgant pirtys tapo populiarios visame pasaulyje. Dažniausiai pirtimi žmonės naudojasi norėdami atsipalaiduoti ir pailsėti. Tuo tarpu kiti pirtyje stengiasi reguliariai lankytis dėl geresnės sveikatos. Kaip žinia, egzistuoja skirtingos pirčių rūšys ir tipai, pvz., pirtyje gali būti labai sausa ir karšta arba priešingai – šlapia ir karšta (ir tai tik vos keli pavyzdžiai iš daugelio). Bet kuriuo atveju, kad ir kokią pirtį mėgstate, kiekviena iš jų turi daugybę privalumų – būtent todėl nuosavos pirties įrengimas pastaraisiais metais tampa vis populiaresnis vartotojų tarpe.

Pirties įrengimas

Pirtis labai efektyviai padeda sumažinti stresą, todėl tuo pačiu sumažėja rizika susirgti įvairiomis ligomis. Jei bent kartą lankėtės pirtyje, neabejotinai žinote, kad pasikaitinus jaučiamės pakylėti, lengvesni ir ramesni. Žmonės, kurie turi sveikatos bėdų, sukeltų streso, pvz., miego sutrikimų – po kaitinimosi pirtyje jaučia teigiamus rezultatus, o jų miegas ir bendra būklė tampa kur kas geresnė.

Dar vienas svarbus pirties privalumas – tai efektyvus odos porų atvėrimas. Dėl didelio pirtyje vyraujančio karščio kraujas subėga į viršutinį odos sluoksnį, o garai atveria poras, tokiu būdu leidžiant iš mūsų organizmo pasišalinti toksinams. Neretai įvairūs kremai, losjonai ir aliejai, kuriuos naudojame ant savo odos, užkemša jos poras, todėl toksinai ir kitos kenksmingos medžiagos negali efektyviai pasišalinti. Tuo tarpu po pirties toksinai pasišalina ir galime jausti, kad oda yra atsinaujinusi, švelnesnė, lygesnė ir atrodo jaunesnė.

Taip pat nereikia pamiršti, kad atliktų tyrimų duomenimis matyti, jog pirtis gali sustiprinti mūsų imuninę sistemą. Kadangi pirties dėka per odą lengviau išsivalo toksinai ir įvairios kitos kenksmingos medžiagos – mažėja rizika, kad organizmo viduje kils infekcija.

Tiesa ir tai, kad pirtis padeda svorio atsikratymui – ir nors dalis viso to yra įtakota iš organizmo pasišalinančio vandens, vis dėlto, tai nėra vienintelis veiksnys. Pirtyje mūsų širdis plaka kur kas greičiau, todėl skaičiuojama, kad apsilankius pirtyje – sudeginama apytiksliai 300 kalorijų.

Žinoma, pirties privalumus galima vardinti dar ilgai, todėl tereikia patiems pradėti reguliariai lankytis pirtyje ir labai greitai pajusite teigiamus rezultatus.