Namai

Santechnikos darbai ir būdai, padedantys išvengti didelių santechninių problemų

Kai jūsų namuose prakiūra vandentiekio vamzdžiai arba visiškai užsikemša kriauklė, kokių veiksmų imatės? Tokiais atvejais dažniausiai reikalingi profesionalūs santechnikos darbai. Todėl santechnikas Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ar kitame mieste, kuriame gyvenate, yra būtinas. Žinoma, visuomet yra galimybių kai kuriuos santechnikos darbus atlikti ir patiems, tokiu būdu sumažinant įvairių galimų didesnių problemų kilimo riziką ateityje.

Santechnikas Kaune

  • Jokiu būdu aliejaus nepilkite į kriauklę ar kitus vandentiekio vamzdžius. Taip pat jo nereikėtų pilti ir į tualetą. Jei vandentiekio vamzdžiai yra pakankamai seni ar prastesnės kokybės, galite neabejoti, kad anksčiau ar vėliau tam tikra vamzdžių sistemos dalis užsikimš. Tuomet, kai yra riebalų ir aliejaus perteklius, jį pašalinkite su popieriniais rankšluosčiais ir išmeskite į šiukšlių dėžę.
  • Į kriauklę ir vonią įdėkite apsauginius vandenį praleidžiančius dangtelius. Jie sulaiko įvairius nešvarumus ir pašalines medžiagas, kurios neturėtų patekti į vandentiekio vamzdžius. Labai dažnai prausiantis vonios vamzdžiai užsikemša dėl natūraliai slenkančių plaukų, todėl kur kas geriau naudoti minėtas priemones, tokiu būdu išvengiant dažno vamzdžių užsikimšimo.
  • Jei pastebite, kad pro vieno ar kito vamzdžio sujungimą laša – nelaukite, kol visa tai taps dar didesne problema. Pabandykite vamzdžio tarpinę stipriau užsukti. Galbūt tai padės išspręsti nedidelę problemą ir tokiu būdu apsaugos nuo papildomų rūpesčių.
  • Stenkitės reguliariai valyti savo vonios kambarį ir kriaukles. Būtinai naudokite tam puikiai pritaikytas valymo priemones ir kartas nuo karto į vamzdžius įpilkite jiems valyti skirtų medžiagų. Tokios prevencinės priemonės padeda išvengti didelių problemų, kurios dažnai atsiranda tuomet, jei ilgą laiką nevalome vamzdžių.
  • Jei savo namuose turite ne vieną vonios kambarį, tačiau įprastai naudojatės tik vienu iš jų – nepamirškite nenaudojamame vonios kambaryje reguliariai nuleisti vandenį (tiek tualete, tiek ir kriauklėje bei duše). Tai galite padaryti bent kartą per savaitę. Tokiu būdu žinosite ar jūsų vamzdžiai yra tvarkingi ir neužsikimšę. Be to, jie neužkalkės ir nesurūdys.

Žinoma, patarimų gali būti ir kur kas daugiau – tereikia konsultuotis su profesionaliais santechnikais ir vadovautis jų rekomendacijomis.