Kai kurie pirkimai būna chaotiški. Tik švyst į pirkinių krepšį ir prie kasos. Tada pakeliui namo susizgrimbame, kad iš penkiolikos įsigytų daiktų reikia tik dešimties. Aišku, taip nutinka ne visada. Žodžiais „tik švyst į pirkinių krepšį“ norime pasakyti štai ką: dažnais atvejais verta paskaityti, kas parašyta etiketėje. Jeigu ieškote naujos antklodės, etiketės turinys ypač svarbus.
Oeko Tex standartas – kas tai?
Jei naujos antklodės dairotės internete, tada informaciją sužinote ne iš etiketės, o iš aprašo. Galima daryti prielaidą, jog atsakingai veiklą vykdančiose parduotuvėse pateikiama aktuali informacija, o prireikus į kilusius klausimus atsako personalas. Iš tiesų tai net ne prielaida, o kone faktas. Jeigu parduotuvėje niekas nesiteikia su pirkėju bendrauti, tai keista ir nelabai malonu, ar ne?
Pirkti internetu naudinga ir todėl, kad konsultaciją gaunate tuomet, kai norite. T. y. išvengiate tam tikro produkto brukimo ir įtikinėjimo.
O dabar, aptarę informatyvumą ir konsultacijų specifiką, turime pristatyti Oeko Tex standartą. Naujos antklodės ir šis standartas yra nuostabus derinys. Pridėkime, kad galvoje turime Oeko Tex 100. Skaičius 100 visuomet asocijuojasi su tobulumo. Ar galima teigti, kad šiuokart tobulumas irgi nelieka nuošalyje? Tikrai taip.
Pirmiausia reikia paminėti griežtą kontrolę. Tiksliau, standartas reiškia, kad kenksmingų medžiagų kiekis tekstilėje yra griežtai kontroliuojamas. Atkreipkite dėmesį. Ne „truputį kontroliuojamas“, ne „šiek tiek kontroliuojamas“, o griežtai. Todėl gamintojai ir pardavėjai teigia: galite būti ramūs, nes sunkiųjų metalų, formaldehido, pesticidų, aromatinių aminų, fenolių ir kitų nedraugiškų priemaišų kiekiai neviršija leistinų ribų. Dar pridedama, kad TIKRAI neviršijama.
Oeko Tex standartas neišpučia kainos, tačiau yra svarbus kriterijus renkantis antklodę. Juk į miego kokybę negalima numoti ranka. Neišsimiegojęs žmogus – niūrus, nepailsėjęs. Nebūkite niūrūs ir pavargę, įsigykite kokybišką patalynę! Primena reklaminį šūkį, bet tai racionali tiesa.
Antklodės priežiūra
Kad naujos antklodės pirkimas netaptų galvos skausmu, atsižvelkite į šį patarimą: rinkdamiesi pasidomėkite, kaip antklodė turi būti prižiūrima. Tai ne gyvūnas, kurį reikėtų šerti. Tačiau daiktais juk irgi reikia rūpintis. Kažin ar norėtumėte miegoti, jei patalynė porą mėnesių neskalbta.
Šiuo požiūriu vėlgi pagirtinos tvarkingai veikiančios el. parduotuvės. Pavyzdžiui, randate antklodę už patrauklią kainą. Prie aprašo nurodytos ir priežiūros ypatybės. Skalbti 60 laipsnių temperatūroje; negalima lyginti; džiovinti džiovyklėje žemoje temperatūroje. Kai prieš akis tokie nurodymai, tai žymiai paprasčiau susiorientuoti ir įsigyti tokį produktą, kuris visapusiškai atitiks lūkesčius.
Sutikite, gera antklodė – ne tik ta, kuri mažai kainuoja ar komfortiška, bet ir ta, kurios priežiūra yra priimtina. Ne tik pravartu, bet ir būtina prieš perkant išsiaiškinti, kokios skalbimo, lyginimo, džiovinimo rekomendacijos.
Naujos antklodės stebina
Tai, apie ką jau rašyta, yra aktualu kiekvienam. Be pristatytų aspektų, dar turėtume atsižvelgti į gausumą. Naujos antklodės pateisina lūkesčius ir todėl, kad galima rinktis iš daugybės skirtingų dydžių (skiriasi ilgis ir plotis), ir todėl, kad randama patrauklių kainų pasiūlymų.
Nauja antklodė – malonus pokytis miegamajame. Kartais tai netgi atstoja remontą. Svarstoma, kaipg pagražinti, pagerinti erdvę ir susizgrimbama, jog pakanka naujos patalynės.