Kita,  Namai

Praktiški patarimai atnaujinantiems vonios kambarį

vonios kambarysVonios remontas ir interjero atnaujinimas yra lydimas dviejų prieštaringų minčių: visada norisi atsinaujinti, tačiau patys remonto darbai gali būti ne tokie malonūs. Atliekant remontą gali tekti vieną ar dvi dienas pabūti be galimybės turėti vandenį šioje patalpoje, o ir viso proceso metu gali kilti įvairių nesklandumų. Tačiau tai tik laikinas nemalonumas, o štai galutinis rezultatas gali būti pribloškiantis. Vieną kartą kokybiškai atliktas vonios remontas leis mėgautis gražia, jaukia erdve, kuri džiugins keletą metų.

Turite nuspręsti, ar keisite santechniką, įrangą, buitinę techniką, jei tokia yra. Tai bus didžiausių kaštų reikalaujantys sprendimai. Jei keisite vamzdžius, nepamirškite įspėti kaimynų dėl vandens nebuvimo tam tikru metu. Pasistenkite, jog šie darbai vyktų sklandžiai, laiku ir nereikėtų be reikalo pyktis su kaimynais. Standartinės vamzdžių keitimo kainos nėra, daug kas priklauso nuo vonios patalpos išplanavimo ir ar norėsite paslėpti vamzdžius.

Jei nenorite įsigyti naujos vonios, tuomet yra alternatyva – vonios restauracija. Dabar šis verslas populiarėja ir nemažai įmonių specializuojasi šioje srityje, todėl galima pasirinkti Jums geriausiai tinkantį variantą darbų laiko, kokybės, kainos ar atstumo atžvilgiais. Atnaujinta vonia savo išvaizda tikrai nenusileis naujai parduodamoms.

Taip pat labai svarbu pasirinkti voniai tinkamas duris. Dažniausiai tai gali būti tos pačios durys, kurias montuojame ir kituose kambariuose, tačiau svarbu, kad jos būtų gerai apdirbtos, padengtos kokybišku laku. Durys gali būti pagamintos specialiai vonios kambariui ir pritaikytos eksploatavimui itin didelės drėgmės sąlygomis, galimam sąlyčiui su vandeniu. Montuojant duris reikia palikti bent 3 cm tarpelį iki grindų, kuris neleis kauptis drėgmei vonios kambaryje. Jei dušas yra šalia vonios durų, patariama įsigyti užuolaidėles.

Siekiant sukurti harmoningą vonios aplinką, reikia nuspręsti, kokio stiliaus ar stilių vienovė vyraus šioje erdvėje. Nepatariama derinti daugiau negu dviejų skirtingų stilių, nes patalpa gali tapti perkrauta, chaotiška. Vidinę ramybę suteiks šiltas, jaukus interjero dizainas, kurį sukursite pasitelkę baltą, rožinę, šviesiai rudą ir kitas pastelines spalvas. Jei vonios kambarys žemas, aukščio įspūdį suteiks ne iki pat lubų viršaus nudažytos sienos. Tokiu atveju sienų viršutinę dalį (apie 20 cm arba pagal individualius norus) reikia nudažyti spalva, kurią pasirinkote luboms.

Ypatingo jaukumo suteiks vonios aksesuarai ir mielos smulkmenos: Veidrodžiai, paveikslai, muilo dozatoriai, žvakės, vienodi tvarkingai sudėti rankšluosčiai, jų pakabos. Nepamirškite, kad veidrodžius reikėtų apšviesti taip, kad šviesa nekristų Jums iš nugaros, geriausia, kad būtų apšviestas pats veidrodis, arba šviesa būtų nukreipta į Jus. Norėdami, jog vonioje visada būtų tvarkinga įrenkite daugiau uždarų spintelių. Jei pabodo įprastas senųjų užuolaidų stilius, galima jų viršuje užrišti medžiaginius kaspinėlius.

Renkantis vonios remonto meistrą nesusižavėkite pačiu pigiausiu rinkoje esančiu variantu. Geriausias sprendimas susitikti su keliais meistrais, ir jei siekiate optimalaus kainos ir kokybės santykio, pasirinkite vidutinę kainą.