Verslas/Ekonomika

Polietilenas – dažniausiai kylantys klausimai

Pramoninė polietileno gamyba prasidėjo mažiau nei prieš 100 metų, 1939-aisiais. Tai yra bene labiausiai paplitusi termoplastiko forma visame pasaulyje, kalbant apie jo panaudojimo galimybes. Polietilenas susilaukia didžiulio dėmesio ir apie jį sklando galybė klaidingų įsitikinimų ir mitų, kurie neretai užgožia tikrąją jo prigimtį ir kelia daug klausimų, todėl atsakysime į juos.

Ar polietilenas yra kenksmingas?

Polietilenas paprastai yra saugus naudoti įvairiuose pramonės šakose ir laikomas nekenksmingu. Polietilenas atitinka daugelį griežtų reguliavimo standartų ir yra nuodugniai ištirtas dėl saugumo jį naudojant. Tas faktas, kad polietilenas yra naudojamas maisto produktų pakuotėms bei maisto dėžutėms gaminti, parodo, kad jis nekenkia žmogaus sveikatai ir neišskiria kenksmingų cheminių medžiagų į maistą ar gėrimus, esant sąlytyje.

Polietilenas taip pat yra naudojamas gaminti įvairiems medicininiams gaminiams, tokiems kaip kateteriai bei įvairūs vamzdeliai.. Jo atsparumas cheminei taršai ir skysčių absorbcijai reiškia, kad perdirbtame gaminyje nebus daug priemaišų. Polietilenas yra naudojamas ir sporto aikštynų konstrukcijose, apsauginių bortų ledo aikštėms, talpų ir rezervuarų gamyboje bei daugelyje kitų sričių.

Ar polietilenas gali būti perdirbamas?

Gaminiai iš plastiko kasdien sulaukia daug kritikos, tačiau kaip ir daugumos potencialių teršalų atveju, žalą aplinkai daro netinkamas žmonių elgesys, o ne pati medžiaga. Netinkamas elgesys reiškia šiukšlinimą gamtoje, nerūšiavimą ir neperdirbimą.

Kadangi polietilenas yra termoplastinis gaminys, jį idealiai tinka perdirbti daug kartų išlydant į skystį ir atšaldant iki kieto suformuoto pavidalo į kitą norimą gaminį. Skirtingomis perdirbimo sąlygomis gali būti gaunamos skirtingos polietileno rūšys, kurios gali būti naudojamos labai skirtingiems tikslams – nuo lanksčios lipnios plėvelės iki kietų plokščių ar strypų skirtų statybų tikslams.

Ar polietilenas yra ilgaamžis?

Kadangi polietilenas yra gana tvirtas, atsparus blukimui, skilinėjimui, yra nepralaidus daugeliui cheminių medžiagų, tokių kaip rūgštis ir panašūs tirpalai, jis yra ilgaamžis ir tai yra bene viena patraukliausių jo savybių. Polietilenas yra atsparus aplinkos poveikiui, jis geba išlaikyti savo savybes itin šaltomis sąlygomis. Tačiau ilgesnį laiką veikiamas saulės spindulių, gali vos pastebimai prarasti tvirtumą, bet šį apribojimą labai paprasta pašalinti pridėjus apsaugą nuo ultravioletinių spindulių.

Tinkamai tvarkant įvairiausias atliekas, įskaitant įvairius plastikus, jas rūšiuojant ir perdirbant bei tobulinant tvarias alternatyvas, tiek polietilenas, tiek kitos medžiagos gali puikiai tarnauti, sumažinant kenksmingą poveikį aplinkai ir tuo pačiu mūsų sveikatai. https://e-heliopolis.lt  gali pasiūlyti įvairių tipų polietileno įvairiomis formomis, kuris yra puikiai termiškai formuojamas, gerai mechaniškai apsidirba ir yra lengvai virinamas.