Pomėgiai/Laisvalaikis

Poilsis prie ežero: daiktai, kuriais reikėtų pasirūpinti

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų tikrai bent kartą yra ilsėjęsi prie ežero. Nors ir turime priėjimą prie Baltijos jūros, dažnai spręsdami kur vykti pailsėti, svarstome ir apie ramesnį poilsį prie ežero, kur būtų mažiau žmonių ir netektų išleisti daug pinigų nuomojantis gyvenamąją vietą. Visgi, poilsis prie ezero reikalauja tam tikro pasiruošimo. Keletas patarimų, ko vertėtų nepamiršti pasiimti su savimi prieš išvykstant į gamtą.

  1. Šilti ir patogūs drabužiai. Nepamirškite, kad vykstate į gamtą, todėl puošnius baltos spalvos drabužius palikite namuose. Su savimi turėkite patogius drabužius ne tik dienos metui, bet ir vakarui. Neužmirškite megztinio ir kelnių, nors vakarai vis dar šilti, tačiau uodai ar lietus gali šiek tiek sugadinti nuotaiką.
  2. Poilsis prie ezeroLietpaltis ir apsauga nuo uodų. Taip, prieš išvykdami tikriausiai pasižiūrėjote orų prognozę, tačiau jei buvo nurodyta bent maža tikimybė lietaus, pasiimkite lietpaltį su savimi. Apsauga nuo uodų – būtina! Neleiskite gamtai jūsų palaužti, atvykote ilsėtis, o ne baidyti uodų.
  3. Palapinė ir miegmaišiai. Jei neieškosite vilos, sodybos prie ežero, kurioje galėtumėte išsinuomoti kambarį, pasiimkite patogią palapinę. Vasaros naktimis, palapinėje ir gryname ore galima puikiai išsimiegoti. Nepamirškite ir miegmaišių, jie puikiai sušildys, o taip pat išvengsite visos patalinės: pagalvių, antklodžių ir pledų tempimo į mašiną.
  4. Malkos, anglys ir popierius laužui. Vakare tikrai norėsite pasišildyti prie laužo ar išsikepti ką nors vakarienei, todėl pasirūpinkite tuo iš anksto.
  5. Maistas. Ežerai įprastai nebūna toli nuo gyvenviečių, kur galima rasti vietines parduotuves, bet kelionė į parduotuvės paieškas tik trukdys jūsų poilsiui. Pasirūpinkite maistu dar prieš išvykdami.
  6. Laisvalaikio daiktai. Namuose turite kamuolį? Nepamirškite jo. O gal mėgstate žaisti stalo žaidimus ar žaisti kortomis? Būtinai įsidėkite ir šiuos daiktus.
  7. Vandens reikmenys. Maudymosi kostiumėlius tikriausiai jau susipakavote, tačiau pagalvokite, gal turite pripučiamą čiužinį ar vandens kamuolį, tokie daiktai tikrai pravers prie ežero.
  8. Nepamirškite geros nuotaikos. Tai yra svarbiausia, ką turite pasiimti su savimi! Važiuojate pailsėti, pasimėgauti gamta ir jos teikiamais malonumais, tad visus rūpesčius ir blogą nuotaiką palikite namuose.

Gero jums poilsio prie ežero!