Turizmas/Kelionės

Poilsis Lietuvos pajūryje

nameliu nuoma sventojojeAtostogos Lietuvoje yra vis dar dažnas šeimų ir vienišių pasirinkimas. Gana dažnai pailsėti į Lietuvos pajūrį, dažniausiai Palangą, atvyksta emigrantai. Nemažai ir Lietuvos gyventojų savo poilsio neįsivaizduoja niekur kitur, kaip tik prie gimtosios Baltijos jūros. Tiesa, mada ilsėtis Lietuvoje gana stipriai svyruoja, ypač pastaruoju metu, kai poilsis prie Viduržemio jūros gali kainuoti nebūtinai brangiau nei kur nors triukšmingoje Palangoje. Tačiau vis tik ilsimasi ir čia.

Norintys savo Baltijos, bet tuo pačiu ir siekiantys sutaupyti, dažniausiai renkasi Šventosios miestelį. Taip jau tarsi yra pasiskirstę, jog Palangoje ilsisi ir naktimis ūžia būriai jaunimo, na o šeimos renkasi šiauriau esantį kur kas ramesnį miestelį. Pigesnis čia ir apgyvendinimas. Vis dar populiariausia būdas pailsėti pajūryje – tai namelių nuoma Šventojoje, kur jų tikrai netrūksta. Ir poilsis čia kainuoja paprastai labai pigiai, na, bent palyginus su Palanga ar daugeliu užsienio kurortų.

Nameliai Šventojoje sentimentų kelia daugeliui. Vieni čia pirmą kartą gyvenime pamatė jūrą, kitiems čia bėgo gražiausios vaikystės vasaros, o kažkam gal tai – tik sezoninio, sunkaus darbo vieta. Faktas tas, kad tų medinių namelių, perpučiamų ir puikiai praleidžiančių garsą – čia netrūksta. Laimei, pastaruoju metu kyla ir nauji, gerokai modernesni namukai, kuriuose jau galima turėti ir savo tualetą, ir vonios kambarį. Tiesiog tradiciniai kaimo turizmo nameliai. Jie, tiesa, kur kas brangesni už tradicinius nuo sovietinių laikų užsilikusius medinukus, tačiau taip pat ne ką mažiau populiarūs. Ypač tarp tų, kurie ieško daugiau patogumo ir privatumo.

Nerašyta taisyklė ir ta, jog pietinį Lietuvos pajūrį, tai yra Kuršių Neriją renkasi daugiau turtingesni, ramesnį poilsį mėgstantys šalies piliečiai ir užsienio svečiai. Kainos čia tikrai aukštesnės, jau vien kainuoja čia atvykti ir susimokėti už buvimą ekologinį mokestį. Tačiau galima tik pasidžiaugti, jog turime gana įvairias poilsio galimybes Lietuvos pajūryje – nuo triukšmingo Palangos, ramybe dvelkiančios Nidos iki tradicinio vidutinės šeimos poilsio prie jūros – tai namelių nuoma Šventojoje. Žinoma, mėgstantiems įvairovę nekyla jokių problemų kiekvieną vasarą leisti vis kitoje Lietuvos pajūrio vietoje, juk jo turime beveik šimtą kilometrų.