Kita,  Pirkiniai/Paslaugos,  Verslas/Ekonomika

Paskolos gavimo procedūra nėra tokia jau paprasta

paskolaEsate jauno amžiaus žmogus, kuriam norisi pasinaudoti greitųjų kreditų bendrovių siūlomomis paskolomis? Pirmiausia jums reikia žinoti, kad kreditai nuo 18 metų asmenims suteikiami tikrai ne visose įmonėse. Vartojimo kredito įstatymas įpareigoja paskolų teikėjus pinigus skolinti tik pilnamečiams, tačiau mokumo vertinimo nuostatos aiškiai pabrėžia, kad kiekvienas klientas turi gauti pajamas, o būtent tokio amžiaus asmenys tų pajamų neturi. Būtent todėl jauni asmenys neturėtų tikėtis lengvos paskolos, nes net ir vyresni žmonės susiduria su problemomis kuomet yra vertinamas jų mokumas.

Lietuvoje jau nusistovėjo griežtos skolinimo sąlygos, kuomet kredito teikėjai turi kruopščiai vertinti situaciją. Dažniausiai kredito bendrovės naudojasi įvairiomis duomenų bazėmis, jos tikrina duomenis, o tada nustato ar asmuo nėra rizikos grupėje. Ta rizikos grupė reiškia, kad yra nemaža tikimybė, jog asmuo vėluos sumokėti paskolos įmoką. Jeigu jūs esate toje grupėje, tai ir jums teks ieškoti finansavimo kažkur kitur. Jeigu kreditorius suteikia paskolą neatsižvelgdamas į tai ką rodo kredito istorijos ataskaita, tai galimas atvejis, kad jis gaus nemenką baudą. Būtent kredito istorijos ataskaitoje esantis reitingas parodo ar asmuo yra rizikos grupėje ar ne.

Kiekvienas saugus kreditas gali būti suteikiamas tik juridinių asmenų t.y. įmonių, kurios įtrauktos į kredito teikėjų sąrašą, tačiau yra tokių skolintojų, kurie teikia paskolas ir su vekseliu ar pasirašant paskolos sutartis. Tokie asmenys elgiasi neteisėtai – jie vekselyje net neapibrėžia palūkanų. Paprasčiausiai, vekselyje nurodoma paskolos suma yra gerokai didesnė nei iš tiesų gauna asmuo. Siūlytume vengti tokių paskolų teikėjų.

Priimdami sprendimus dėl kreditoriaus pasirinkimo, visada įvertinkite jo siūlomą palūkanų normą, nes daug žmonių net nežiūri kokius mokesčius jiems teks mokėti. Dideles palūkanas taiko kone kiekviena greitųjų kreditų bendrovė, todėl jums lieka ieškoti tik geriausios pasiūlymo. Apskritai kalbant, jums derėtų pirmiau pasidomėti ar bankuose jums nebūtų suteikiama vartojimo paskola. Ten palūkanos yra gerokai mažesnės, bet aišku  bankas gali reikalauti įvairių garantijų, kurių jūs galbūt ir neturėsite. Ten gal pareikalauti turto įkeitimo ar tiesiog asmens, laiduojančio paskolą.