Sportas

Papildai lieknėjimui, sveika mityba ir kiti svorio mažinimui svarbūs veiksniai

Bandote atsikratyti per ilgą laiką ant jūsų kūno susikaupusių nereikalingų papildomų kilogramų? Norite žūtbūt patobulinti savo kūno linijas? Tokius siekius pastaruoju metu turi labai didelė dalis žmonių – juk grožio ir sveikos gyvensenos kultas tampa vis populiaresnis. Jei ir jums visa tai nesvetima, tuomet greičiausiai turite daug klausimų ir norite savo kasdienę mitybos ir sporto rutiną paversti kaip įmanoma efektyvesne.

Puikiai suprantama, kad sportas reikalauja daug laiko ir jėgų, todėl natūralu, kad sportuojančiam organizmui reikia ir daugiau kalorijų, kurios gaunamos iš kasdien suvartojamų maisto produktų. Tačiau būtina suprasti, kad kalorija nėra lygi kalorijai. Jūs turite maitintis sveikai. Tai reiškia, kad reikiamas kiekis kalorijų turėtų atkeliauti iš pilnaverčių ir sveikų produktų. Tokiu atveju išvengsite nereikalingų kilogramų prieaugio ir lengviau atsikratysite viršsvorio.

Papildai lieknėjimui

Kita vertus, kiekvieno žmogaus fizinė būklė ir bendra kondicija yra labai skirtinga, todėl nėra vieno universalaus varianto, kuris galėtų būti lengvai pritaikomas kiekvienam, bandančiam atsikratyti pernelyg didelio svorio. Kai kurių žmonių (ypač perkopusių vidutinio amžiaus ribą) medžiagų apykaita yra kur kas lėtesnė, todėl tokiais atvejais svarbu dar daugiau dėmesio skirti tam, ką ir kiek valgote. Pastaruoju atveju taip pat praverčia ir maisto papildai lieknėjimui. Jų pagalba galite pagreitinti medžiagų apykaitą, padidinant riebalų deginimo greitį ir paspartinant kitus svorio metimui svarbius procesus.

Be abejo, kaip jau supratote, visų pirma turite atsižvelgti į savo būklę – nustatykite savo svorį, kūno masės indeksą, sveikatos problemas, finansines galimybes, darbo pobūdį, fizinio aktyvumo lygį ir kt. Visa tai turi reikšmingos įtakos jūsų svorio metimui. Todėl, kai tai atliksite, sudarykite aiškų ir tikslų savo mitybos ir sporto planą. Jis padės nenukrypti nuo pagrindinio kelio ir lengviau pasiekti norimą tikslą.

Atminkite, kad svorio metimas yra kur kas sudėtingesnis procesas nei jo priaugimas, todėl apsišarvokite kantrybe, o tuomet, kai jausitės visai palūžę – raskite jėgų atsistoti ant kojų ir judėti pirmyn. Tam, kad viskas būtų dar paprasčiau – pasistenkite rasti bendraminčių, kurie kartu su jumis siektų savo tikslų.