Verslas/Ekonomika

Pajamų deklaravimo metas

Pajamu deklaravimasPo naujųjų metų pasibaigus žiemai ateina tas metas, kai visiems tenka deklaruoti praėjusių metų  pajamas. Jei jūs esate studentas ir dirbate sezoninį darbą, užsiimate individualia veikla ar tiesiog prie savo darbo prisiduriate pinigų dirbdami pagal autorines sutartis, tuomet jums pajamu deklaravimas yra ypač svarbus. Taip yra todėl, kad tikėtina, jog galėsite iš valstybės susigrąžinti šiokią tokią dalį sumokėtų mokesčių.

Tačiau mokesčių deklaravimas nėra paprastas procesas, jei jūs nei karto to nedarėte – tuomet deklaruoti mokesčius internetu jums gali būti labai sudėtinga. Paprasčiausias būdas išspręsti šią problemą yra kreiptis į buhalterijos firmą ar į pagal individualią veiklą dirbantį buhalterį, kuris padės jums deklaruoti jūsų pajamas ir tokiu būdu atgauti dalį sumokėtų mokesčių.

Pajamų deklaravimas aktualus yra ne vien fiziniams asmenims, bet ir visiems juridiniams asmenims. Tai yra tiek mažoms, tiek ir didelėms įmonėms. Įmonės taip pat turi deklaruoti savo pajamas – tiksliau teikti finansines ataskaitas už praėjusius metus. Joms reikia pateikti tokias ataskaitas kaip: pelno nuostolio ataskaita, balanso ataskaita ir t.t. Tai padaryti gali būti, o dažniausiai ir yra, itin sudėtinga. Dalis įmonių turi savo buhalterius, jų pareiga yra pateikti šias ataskaitas. Tačiau įmonėms, kurios neturi savo buhalterių, tai padaryti yra itin sudėtinga. Todėl tokiai įmonei, bent jau ataskaitų teikimo laikotarpiu, patartina pasisamdyti buhalteriją tvarkančią įmonę. Savo srities profesionalai tikrai gerai ir kokybiškai atliks jūsų įmonės buhalterine apskaita. Atlikę įmonės buhalterijos apskaitą jūsų pasamdyti buhalteriai galės pateikti visas reikiamas ataskaitas ir jūsų įmonės buhalterija vėl taps tvarkinga.

Ši paslauga taip pat yra puiki ir tuo, kad po jūsų įmonėje atliktos buhalterinės apskaitos jūs turėsite visą su įmonės finansine situacija susijusią informaciją ir todėl galėsite atlikti įmonės augimui reikalingus sprendimus užtikrinčiau. Informacija, gauta po įmonės buhalterinės apskaitos, jums padės nuspręsti ar jūsų įmonei reikia pradėti taupyti, galbūt kažko atsisakyti, o gal atvirkščiai – jums reikia investuoti į naujų rinkų užkariavimą ar naujas technologijas. Visi šie sprendimai bus priimami lengviau, nes jūs turėsite daugiau informacijos kuria galėsite remtis.

Todėl į šį pajamų deklaravimo laikotarpį reikėtų žvelgti ne kaip į prievolę, o kaip į galimybę augti bei gauti didesnį pelną. Jei jūs neturite savo įmonės, jums šis laikotarpis taip pat yra naudingas, nes yra tikėtina, kad galite gauti papildomų lėšų iš susigražintų mokesčių.

Tam, kad tikrai gautumėte didžiausią naudą iš pajamų deklaravimo ir finansinių ataskaitų teikimo, naudokitės profesionalių buhalterių paslaugomis. Tokiu būdu būsite užtikrinti, kad tikrai padarėte viską, kad gautumėte didžiausią pelno ar permokėtų mokesčių kiekį. Todėl nedelskite ir pasirinkite sau tinkamiausią buhalterijos įmonę ar individualiai dirbantį buhalterį ir paveskite jam atlikti jūsų buhalterinės apskaitos prievoles.