Kita

Pagrindinės priežastys, kodėl šunys urzgia

Galbūt jūsų šuo pastaruoju metu labai dažnai urzgia? Nežinote, kas tai įtakoja, todėl jus ima nerimas? Egzistuoja labai daug skirtingų priežasčių, kodėl jūsų augintinis gali urgzti, todėl pateiksime jums keletą pagrindinių.

Skausmas

Kartais šunys urzgia bandydami išreikšti skausmą, patiriamą dėl ligos ar traumos. Tiek viena, tiek ir kita ne visuomet yra labai lengvai pastebima, todėl šeimininkams būtina būti budriems ir akyliems. Juolab, kad skirtingos sunu veisles pasižymi skirtingomis savybėmis. Kai kurių veislių šunys įprastai nėra linkę rodyti savo skausmo, todėl jei toks šuo pradeda reguliariai urgzti, pats metas susirūpinti ir labai gerai jį apžiūrėti. Tai galite daryti glostant. Jei paliesite skaudamą vietą, jūsų augintinis neabejotinai į tai sureaguos. Tuo tarpu, jei nieko neįprasto nepastebėsite, gali būti, kad jūsų šuo susiduria su vidine organizmo problema. Bet kuriuo atveju, verta apsilankyti pas veterinarą.

Nesaugumas ir nerimas

Sunu veislesLabai dažnai šunys urzgia jausdamiesi nesaugiai ir apimti nerimo. Kai kurios šunų veislės pasižymi didesniu psichologiniu nestabilumu, todėl ilgai jaučiamas nesaugumas gali išprovokuoti agresinę reakciją. Jei šeimininkai ignoruos pasikeitusį savo augintinio elgesį, ilgainiui galima susidurti su kur kas didesnėmis problemomis, kurias pajėgs išspręsti tik profesionalūs šunų dresuotojai. Jei pastebite, kad jūsų šuo bijo būti vienas, pasirūpinkite, kad tokių nepatogumų būtų išvengta. Lygiai taip pat, jei lankantis didelėse žmonių susibūrimo vietose jūsų šuo elgiasi labai baikščiai, venkite tokių vietų. Svarbiausia pasirūpinti, kad jūsų augintinis nejaustų diskomforto ir baimės.

Saugojimas ir prieraišumas

Jei jūsų šuo yra išmokytas saugoti jus, jūsų šeimos narius ir namus, tuomet įprastai jis visuomet savo agresiją stengsis parodyti kiekvienam, kuris bandys peržengti jo saugojamas ribas. Tačiau jei tai jus erzina ir neleidžia ramiai gyventi, pasitarkite su šios srities specialistais, kurie pasiūlys geriausius perauklėjimo būdus. Taipogi, šunys gali urgzti ir dėl jiems skirtų daiktų, pvz., maisto, žaislų ir kt. Jei urzgiama ir ant jūsų, tuomet jokiu būdu nenumokite į tai ranka. Stenkitės skirti kuo daugiau dėmesio darbui su savo šunimi ir bandymui jį pakeisti teigiama linkme.