Verslas/Ekonomika

Nuo ko pradėti verslą?

Vien mintis apie verslo pradžią dažną priverčia nusipurtyti – nusimato šitiek vargo, tiek nežinios, nerimo, bemiegių naktų. Iš tiesų, verslo pradžia naujokams – bauginanti incognito žemė. Tačiau atsakius sau į svarbiausius klausimus, baimės netrukus išgaruos kaip žymusis Maironio dūmas. Jei iki šiol svajojote apie savo nuosavą verslą, turite idėjų, tuomet tereikia didelio užsispyrimo ir dar kai ko, ką aprašysime žemiau.

Pirmiausiai gerai apsvarstykite, ką Jum labiausiai patinka veikti. Jei Jūsų mėgstama veikla sutampa su išsvajotojo verslo idėja, tuomet – tobula. Darbas, į kurį einate su malonumu – tai ne darbas, o tikras visavertis gyvenimas. Maža to, srityje, kurią mėgstate, nesunku save motyvuoti ir kasdien vis labiau tobulėti.

Kitas labai svarbus aspektas – ar Jums tai tikrai sekasi? Are sate girdėję atsiliepimų, savo veiklos įvertinimų? Jei taip ir tie įvertinimai – teigiami, vadinasi, Jums tikrai sekasi daryti tai, ką mėgstate. O jeigu malonumas ir sėkmė sutampa – galima drąsiai judėti pirmyn.

Judėdami pirmyn, nepamirškite žvalgytis aplinkui: galbūt Jūsų mėgstama veikla užsiima daugybė kitų? Kurioje vietoje esate Jūs? Ką galėtumėte padaryti geriau? Kuriant verslą, labai svarbu atsakyti į šiuos klausimus, nes konkurencija egzistuoja visose verslo srityse. Todėl labai svarbu rasti terpę, kurioje galėtumėte parodyti savo pranašumą.

Turėdami planą, kaip išsiskirti iš konkurentų, apsvarstę, kas yra Jūsų tikslinė auditorija, kokias problemas savo kuriamu verslu išspręsite, pagalvokite, kokių priemonių reikės tikslui pasiekti. Ar reikalingas UAB steigimas, ar pakaks vykdyti individualią veiklą? Žinoma, tai priklauso ir nuo vykdomos veiklos. Taip pat apsvarstykite, ar Jums būtinos patalpos veiklos vykdymui? Galbūt verslo pradžiai pakaks dirbti iš namų? Gal turite pažįstamų, galinčių Jums padėti?

Na o dabar šis tas apie patį svarbiausią aspektą – finansines galimybes. Savaime suprantama, kad verslo pradėti tuščiomis kišenėmis – neįmanoma. Jei lėšų verslo pradžiai vis dėlto neturite, pasidomėkite apie teikiamą paramą naujai kuriamam verslui: mažesnių palūkanų paskolos, įvairūs fondai, investuotojai. Jei Jūsų kuriamam verslui sukauptos lėšos nėra didelės, tuomet ieškokite kuo taupesnių būdų verslo pradžiai: kuriam laikui atsisakykite patakpų nuomos (ar verslo pradžiai ji Jums išties būtina?), reklamuokitės internetu, socialiniuose tinkluose. Tai pigiausias ir šiandien vienas efektyviausių būdų būti atrastam ir išgirstam.

Atsižvelgę į visus minėtus punktus, neišsigandę pagrindinių klausimų ir nuoširdžiai į juos atsakę – drąsiai galite kurta verslą. Jūsų idėjos tesklinda toil ir garsiai.