Norint pažinti šalį, kurioje svečiuojatės, neužtenka pasimėgauti saule paplūdimyje ir nuvykti į kelias ekskursijas. Kelionės į Portugaliją metu pamėginkite kuo daugiau sužinoti apie šią nuostabią šalį. Mes surinkome sąrašą įdomių faktų, kuriuos galite patikrinti tikrovėje.
Portugalai labai mėgsta futbolą ir kiekvienas miestas turi savo klubą. Portugalijos futbolo komandos – vienos geriausių pasaulyje. Sirgaliai labai aistringi, tačiau muštynės stadionuose vyksta labai retai.
Kelio eismo taisyklės labai griežtos, visi keleiviai turi būti užsisegę saugos diržus, o jaunesni negu 12 metų vaikai turi sėdėti specialioje automobilių kėdutėje.
Lisabona – vienas seniausių pasaulio miestų. Jis keliais šimtais metų senesnis už Londoną ir Paryžių.
Portugalų kalba yra oficiali 9 šalyse, portugališkai kalba apie 230 mln. žmonių visame pasaulyje.
Žodis “Portugalija” pirmą kartą buvo paminėtas 868 metais, tuo metu Pirėnų pusiasalyje vyko kovos su maurais. Valstybė susiformavo aplink Porto miestą, taip atsirado ir jos pavadinimas.
Vidurio Portugalijoje yra piligriminis miestas Fatima. Pasaulio katalikų dėmesį jis patraukė 1917 metais, kai trys vietiniai piemenukai pradėjo tvirtinti, jog matė moterį, kuri jiems prisistatė šventąja mergele. Vėliau paaiškėjo, kad mergelė pranešė jiems tris žinias: apie Pirmojo pasaulinio karo pabaigą, Antrojo pasaulinio karo pradžią ir pabaigą ir apie komunizmo atsiradimą ir žlugimą.
Skrendant į Lisaboną galima išvysti iliuziją, kad miestą skalauja vandenynas, tačiau nusileidus paaiškėja, kad tai Težu – didžiausia Pirėnų pusiasalio upė.
Portugalai – labai taikūs, tolerantiški žmonės. Net portugalų korida yra labai taiki, jos pabaigoje bulius nežudomas. Tačiau geros manieros Portugalijoje yra labai svarbios, neišsiauklėjimas – gera priežastis portugalui nutraukti su Jumis bendravimą. Turėkite tai omenyje kelionės į Portugaliją metu.
“Balandžio 25-osios” tiltas, jungiantis dvi Težos puses Lisabonoje, labai primena legendinį tiltą “Auksiniai vartai” San Fransisko mieste. Jis yra ilgiausių kabančių tiltų sąraše.
Lisabonoje barai dažniausiai būna tušti. Portugalai labai mėgsta bendrauti, todėl vakarais jie išeina į siauras miesto centro gatveles, kur ir vyksta visas judesys, žmonės ten geria, linksminasi ir šoka. Naktinis Lisabonos gyvenimas yra vienas turiningiausių Europoje.
Portugalijoje veikia Koimbros universitetas, įkurtas 1290 metais – vienas seniausių universitetų Europoje.
1755 metų lapkričio pirmą dieną Lisabonoje įvyko stipriausias šalies istorijoje žemės drebėjimas, sugriovęs Portugalijos sostinę iki pamatų. Jo metu žuvo daugiau negu 20 000 žmonių. Pilnai atstatyti miestą pavyko tik 18 amžiaus pabaigoje.
Vynmedis Portugalijoje laikomas sėkmės ir sveikatos simboliu, dėl to egzistuoja tradicija Naujųjų metų naktį mušant kurantams suvalgyti 12 vynuogių ir sugalvoti norus kiekvienam ateinančių metų mėnesiui.
Portugalija – jūrininkų šalis. Ši šalis įkvėpė didžiųjų atradimų epochą. Pamatus tam padėjo Portugalijos karalystės infantas Henrikas Jūrininkas, savo pravardę gavęs už tai, kad organizavo daugybę ekspedicijų, įkūrė observatoriją ir navigacijos mokyklą. Jo veikla tapo milžinišku indeliu į didžiuosius geografijos atradimus.
Portugalija buvo didžiausia kolonialinė valstybė, tačiau ji taip pat buvo pirmoji valstybė, kuri pasisakė už vergijos panaikinimą.
Barbadoso salos pavadinimas kilo iš portugališko žodžio “barzdotas”.
Portugalijoje yra įsikūrusi seniausia arbatos kompanija. Savo veiklą ji pradėjo 1883 metais.
Tradiciją gerti arbatą į Anglija atvežė portugalų princesė Kotryna, tapusi Anglijos karaliaus Karolio II žmona.
Portugalijoje dažniausiai geriamas vynas ir alus, stiprūs gėrimai nėra labai populiarūs. Cigaretės šalyje labai brangios, tačiau daug žmonių rūko, beje, rūkančių moterų yra žymiai daugiau negu vyrų. Sakoma, kad Portugalijoje vyrauja matriarchatas.
Gamtos parkuose Serras de Aire e Candeeiros ir Arrabida yra išlikę dinozaurų pėdsakai.