Namai

Namų valymas ir priežiūra

Kad namų valymas būtų malonus, pateikiame kelis patarimus, palengvinsiančius jūsų buitį.

Kaip nuimti lipdukus? Įtrinkite lipduką aliejumi, palikite aliejų susigerti. Esant reikalui, šį procesą kartokite kelis kartus, tuomet nutrinkite lipduko paviršių. Klijus nuvalysite tirpikliu (pvz. benzinu). Arba: senus lipdukus galima nuplėšti juos pašildžius fenu. Tačiau nelaikykite feno per daug arti ir nuolatos jį judinkite. Klijų likučius nuimsite spiritu suvilgytu vatos gabalėliu.

Kaip valyti krištolą? Krištolą geriausia valyti kūno temperatūros vandeniu. Kad jis vėl žvilgėtų, nuvalykite minkšta skepeta ir trupučiu drėgnos druskos.

valymo-paslaugosKaip išvalyti gėlių vazonus? Rudos vandens dėmės išnyks nuo vazonų, jei juos pirmiausia įtrinsite dantų pasta, o po to nuplausite švariu vandeniu.

Kaip nuvalyti lygintuvą? Lygintuvo padas vėl bus lygus ir žvilgantis, jeigu šaltą lygintuvą pastatysite ant actu suvilgytos šluostės ir patrinsite, kad nusivalytų. Arba: lygintuvas vėl bus švarus, jei jį įtrinsite trupučiu dantų pastos ir lengvai nuvalysite.

Kaip valyti dušo galvutes? Užsikišusias metalines dušo galvutes išvalysite actu parūgštintame vandenyje (paimkite lygiomis dalimis acto ir vandens) pavirinę maždaug 15 min. Plastmasines dušo galvutes palikite tokiame pačiame vandenyje per naktį. Jei neturite laiko rūpintis vonios valymu, valymo paslaugos į namus – kaip tik jums. Valymo įmonės naudoja specialias priemones, kurios greitai ir patikimai išblizgins jūsų vonios kambarį ir visus namus.

Kaip prižiūrėti ąžuolinius baldus? Ąžuolinius baldus galite plauti drungnu alumi, tuomet jie pasidarys švarūs, o medis nenukentės nuo plovimo. Šviesiems ąžuolo baldams į alų įlašinkite kelis lašus citrinos rūgšties. Tamsūs ąžuoliniai baldai vėl blizgės, jei juos įtrinsite kūno temperatūros aliejaus ir raudono vyno mišiniu (1 aliejaus dalis, 2 dalys raudono vyno) ir rūpestingai nublizginsite. Arba galite labai negausiai įtrinti alyvų aliejumi.

Kaip nuvalyti riebalus nuo medinių baldų? Riebius medinių virtuvės, koridoriaus ar kambario baldų kraštus nuvalysite smarkiai atskiesta acto esencija ir odine šluoste. Kitas variantas: riebias dėmes ir apnašas ant rankenėlių nuvalysite spiritu.

Kaip valyti plyteles? Koklius ir plyteles labai lengvai nuvalysite švarios kreidos miltelių ir vandens mišiniu. Arba: matinės plytelės ima vėl blizgėti, jei jas nuvalysite amoniako skiediniu.