Turizmas/Kelionės

Miestai prie jūros

kopenhaga1 (1)Atostogaudami renkamės vietas, kurios bus malonios, pakenčiamo ar nuostabaus klimato ir galbūt tas, kur yra ir vandens telkinių. Daugybė kurortų Ispanijoje, Italijoje, kitose Europos šalyse yra įkurti jūrų pakrantėse. Taigi, žmonėms vanduo yra svarbu. Galima pailsinti akis žiūrint į tolį, galima išsimaudyti ryte ir vakare, ir bet kada panorėjus. Vanduo mus visus (na bent daugumą) traukia ir atgaivina. Būtent todėl žmonės ir keliauja ten, kur yra vandens – jūra, ežeras, galbūt upė ar upelis. Kokie Europos miestai yra įsikūrę prie jūros ir ką juose įdomaus galima pamatyti, sužinoti, ar patirti? Pakalbėkime apie šiaurinius miestus – Kopenhagą, Geteborgą, Oslas, Stokholmą.

                  Oslas – daugeliui lietuvių žinomas miestas, mat čia pačių lietuvių gyvena tikrai nemaža dalis. Lietuviai emigruoja į Norvegiją, kaip į vieną brangiausių (tuo pačiu ir bene didžiausius atlyginimus mokančių) valstybių ir ten užsidirba pragyvenimui. Į Oslą nuvykti pigu – tiesiog nusiperkame lėktuvo bilietą ir keliaujame. Nors dažnu atveju kelionė nuo Oslo oro uosto iki pačio miesto gali atsieiti dvigubai brangiau nei lėktuvo bilietas. Atsidūrus Oslo centrinėje stotyje ir išėjus į lauką, visų pirma, akį patrauks operos rūmai, baltu marmuru iškilę iš vandens. Ant pastato galima pasivaikščioti, tik būkite atsargūs – čia daug stačių ir nepastebimų laiptelių.

                  Kopenhaga tikriausiai žavi turistus bažnyčių ir bokštų gausa. Nors žalumos čia nedaug, tačiau turistai mėgsta aplankyti šį miestą, pagrindinai dėl architektūros, kanalų ir gražių miesto vaizdų. Čia gerai žinoma yra Hanso Kristiano Anderseno undinėlė, prie kurios visi mielai fotografuojasi. Taigi, Kopenhaga – miestas tiems, kam patinka seni pastatai ir nelabai rūpi žaluma.

                  Geteborgas yra antras pagal dydį Švedijos miestas. Jame gausu įdomių muziejų, į dažną jų galima įeiti nemokamai, jei esate ne vyresnis kaip 25 metų amžiaus. Be to, čia yra gražus botanikos sodas (tiesą pasakius, netgi du), parkas, atrakcionai.

                  Stokholmas įdomus tuo, jog tai miestas, įsikūręs ant daugybės salų. Čia gausu tiltukų ir vandens. Vienas įdomesnių dalykų Stokholme yra Ericssono pastatas, kuris yra kamuolio formos ir į kurį galima pakilti apvaliu funikulieriumi. Nuo viršaus atsiveria nuostabūs miesto vaizdai.