Kita

Lubrikantai ir jų pasirinkimas

Turbūt pastebėjote, kad šiandien labai daug kalbama apie įvairias kontraceptines priemones ir tai, ką lytinių santykių metu turėtų naudoti kiekvienas vyras, tačiau kur kas mažiau kalbama apie priemones, kurias rekomenduojama naudoti moterims, pvz., lubrikantus. Žinoma, turbūt dabar galvojate: „Kam man reikalingas lubrikantas, juk šios priemonės įprastai naudojamos brandaus amžiaus moterų, kurių makštis praradusi natūralią savybę sudrėkti“. Tačiau tai yra visiška netiesa. Lytinio akto metu naudojami lubrikantai yra puikiai pritaikomi kiekvienam vartotojui. Tiesą sakant, tinkamai pasirinktas lubrikantas lytiniam aktui gali suteikti dar daugiau malonumo ir aštresnių pojūčių.

Pjur lubrikantaiDaug moterų yra linkusios manyti, kad makštis kiekvieno lytinio akto metu „turėtų“ pakankamai sudrėkti natūraliu būdu. Tačiau kiekvienos moters fiziologija yra labai skirtinga, todėl natūralus drėkinimas ne visuomet yra tiesiogiai susijęs su seksualiniu susijaudinimu. Tam didelės įtakos turi ir hormonų pusiausvyra, kurią labai įtakoja menstruacijų ciklas. Be to, sumažėjęs estrogeno lygis taip pat gali sumažinti natūralią makšties savybę sudrėkti. Tai ypač pastebima tuomet, kai moterys susilaukia vaiko, maitina krūtimi ar susiduria su menopauze. Be abejo, nereikėtų pamiršti, kad hormonai nėra vieninteliai veiksniai, lemiantys minėtą problemą. Tai gali sukelti ir pernelyg dažnas alkoholio vartojimas, rūkymas, peršalimas ir kiti veiksniai. Ką jau kalbėti apie tai, kad net ir tos moterys, kurių makštis pakankamai sudrėksta, lubrikantų dėka tiek sau, tiek ir savo partneriui gali suteikti dar daugiau malonumo.

Žinoma, ne visi lubrikantai yra vienodi. Pavyzdžiui, jei norite pasirinkti aliejaus pagrindu pagamintą lubrikantą, tuomet turite nepamiršti, kad jie labai tinkami masažui ir individualiam lytinių organų stimuliavimui. Tačiau moterys turėtų vengti aliejaus pagrindo lubrikantų, jei kalbama apie vaginalinį aktą. Kadangi šios rūšies lubrikantus pakankamai sudėtinga nuplauti, tai gali ne vieną dieną kelti didelį diskomfortą. Šio tipo lubrikantai taip pat neturi būti naudojami kartu su prezervatyvais.

Tuo tarpu vandens pagrindo lubrikantai labai lengvai nuplaunami, todėl nekelia jokių nepatogumų. Tai viena iš universaliausių lubrikantų rūšių, todėl iki šiol yra labai populiari visame pasaulyje. Kai kurie jų pasižymi tam tikrais maloniais kvapais, skoniu ar netgi turi šildančių savybių.

Silikono pagrindu sukurti lubrikantai taip pat yra dažnas vartotojų pasirinkimas. Pavyzdžiui, Pjur lubrikantai gali būti naudojami kur kas ilgiau nei vandens pagrindo priemonės, todėl jų sunaudojimas yra mažesnis. Šio tipo lubrikantai taip pat gali būti tepami ant bet kurios kūno vietos – tai nesukelia jokių neigiamų padarinių. Jie gali būti naudojami ir siekiant prailginti lytinį aktą, paaštrinti pojūčius ir taipogi tinka masažui. Be to, negalima pamiršti, kad šiuos lubrikantus galima naudoti ir kartu su prezervatyvais. Dažnai šios rūšies priemones pasirenka žmonės, kurie turi jautrią odą.