Pirmoje dalyje kurią galite rasti čia, aptarėme, lazerio plokštumų svarbą renkantis lazerinį gulsčiuką. Šioje dalyje aptarsime kitus svarbius parametrus.
Tvirtinimas
Kita svarbi savybė renkantis lazerinį gulsčiuką – tai tvirtinimas prie sienos. Dalis gulsčiukų komplekte jau turi šį laikiklį. Dauguma laikiklių būna magnetiniai, bei papildomai turi galimybę pakabinimui ant varžto ar vinies, jei sienoje nėra magnetinių paviršių. Patogi laikiklio savybė yra galimybė reguliuoti jo aukštį.
Visi lazeriniai gulsčiukai turi tvirtinimo sriegį. Jis gali būti ¼“ arba 5/8“. Dažnai laikiklis arba pats lazerinis gulsčiukas turi abiejų tipų sriegius. Tokiu atveju jūs turėsite didesnį pasirinkimą pirkdami papildomus priedus (įvairius stovus, laikiklius, tvirtinimus).
Veikimo atstumas
Lazerio spindulio matomumas. Dažniausiai gamintojas deklaruoja, kad spindulys matomas 10-30 metrų atstumu. Tai labai subjektyvi savybė, nes ji labai priklauso nuo lazerio galingumo, jo bangos ilgio, liniją formuojančios prizmės kokybės, plokštumą formuojančių lazerių skaičiaus ir svarbiausia nuo aplinkos apšvietimo. Kad ir ką rašytų gamintojas, lauke, dienos metu, spindulio beveik nematysite. Rimtesni gamintojai visada prie veikimo atstumo prideda prierašą „priklausomai nuo apšviestumo“. Kadangi tai objektyviomis priemonėmis nelabai pamatuojamas parametras, nepulkite džiaugtis, jei pigiame prietaise radote labai didelį veikimo atstumą. Gali būti, kad vieno gamintojo deklaruoti 10 metrų, švies taip pat kaip kito 30.
Žalio spindulio lazerinis gulsčiukas bus apie 4 kartus geriau matomas nei raudono. Tokia jau žmogaus akies sandara. Bet už žalią spindulį teks ir brangiau sumokėti.
Dirbant lauke arba labai šviesiose patalpose, pravers spindulio gaudyklė. Su ja lazerinis gulsčiukas veiks iki 100 metrų. Bet kad lazerinis gulsčiukas veiktų su imtuvu, jis turi turėti spindulio moduliacijos režimą.
Tikslumas
Lazerinis gulsčiukas nėra toks tikslus kaip lazerinis nivelyras. Dažniausiai tikslumas būna 2-5mm/10m. Tokio tikslumo vidaus darbams tikrai pakanka. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad vartotojas tikrai nepastebės skirtumo tarp 2 ar 5 mm dešimčiai metrų. Todėl kartais pasitaiko gamintojų, kurie, stengdamiesi įvairiais būdais privilioti klientą, deklaruoja labai aukštą tikslumą, Taigi, pamatę labai aukšto tikslumo ir nebrangų lazerinį gulsčiuką, neskubėkite jo pirkti – tai gali būti viso labo rytietiškas faktų pagražinimas.
Pagaminimo kokybė
Labai svarbu, kaip lazerinis gulsčiukas pagamintas, tai yra jo konstrukciniai ypatumai. Patiems tai nustatyti dažniausiai būna pakankamai sunku. Bet kai kuriuos dalykus galite apžiūrėti ir patys. Pasižiūrėjus į lazerio vidų, reikia atkreipti dėmesį, ar prizmės turi reguliavimo varžus, ar jos paprasčiausiai priklijuotos epoksidiniais klijais. Kiekviena lazerio linija gali būti reguliuojama pagal kelis parametrus, todėl jei lazerinis gulsčiukas pradės blogai rodyti, specializuotame servise bus galimybė jį sureguliuoti. Pigiuose modeliuose, kur prizmės priklijuotos, tokios galimybės labai ribotos.
Kitos savybės
Lazerinio gulsčiuko kompensatorius gali būti užrakinamas arba ne. Tai daugiau konstrukcinė prietaiso savybė, ji neturi įtakos nei darbo patogumui, nei tikslumui. Atliekant tam tikrus darbus, pravers lazerinio gulsčiuko savybė, leidžianti prietaisą pakreipti, neveikiant kompensatoriui. Tokiu būdu galima gauti pasvirusias linijas.
Rinkdamiesi prietaisą, galite atkreipti dėmesį į baterijų tipą. Brangesni prietaisai dažniausiai turės pakraunamas baterijas.
Taip pat skaitykite: Lazerinis gulsčiukas. Kaip jį išsirinkti? I dalis