Pirkiniai/Paslaugos

Lazerinės spausdintuvo kasetės

Šiuo metu nei viena įmonė, mokymo institucija ar tiesiog studentai ir moksleiviai neįsivaizduoja gyvenimo be spausdintuvo. Juk visuomet atsiranda kažkas, ką reikia perkelti ant popieriaus lapo. Kadangi lazeriniai spausdintuvai yra naudojami gana dažnai, svarbu aptarti principą, kaip veikia lazerines kasetes ir kiek ilgai jos gali mums tarnauti.

Ne paslaptis, kad viso spausdintuvo įrenginio konstrukcijoje svarbiausią vaidmenį atlieka lazerinė kasetė. Nuo jos priklauso, kokią spausdinimo kokybę gausime ir kaip funkcionuos pats spausdintuvas. Klausiate, kaip veikia lazerinis spausdintuvas? Pagrindinis vaidmuo atitenka foto būgnui, kuris yra padengtas plonu plėvelės sluoksniu, o tuo tarpu rašalas proceso metu prilimpa prie būgno, lazeris apšviečia būgną ir tokiu principu yra gaunamas norimas atvaizdas popieriaus lape. Svarbus elementas lazeriniame spausdintuve yra ir pats lazeris. Juo mikroskopiniais taškeliais vaizdas yra perkeliamas ant popieriaus, todėl kokybę nulemia šių taškelių dydis ir kiekis.

Lazerines kasetesIšaiškinta, kad kuo didesnis šriftas puslapyje, tuo lazerinės kasetės greičiau susidėvi. Lazeriniai spausdintuvai daugiausiai yra skirti kasdieniniam naudojimui biuruose ar įstaigose, kur pagrindinis spausdinimo objektas yra ne paveikslėliai, o nedidelių raidžių šriftas.

Jei vis dar svarstote, kokį spausdintuvą įsigyti, pirmiausiai pagalvokite, ką dažniausiai jums tenka spausdinti. Paveikslėliams, nuotraukoms ar spalvotiems piešiniams jums prireiks rašalinio spausdintuvo, nes jis yra skirtas labiau spalvotiems dokumentams. Tiesa, nors rašalinio įrenginio paveikslų kokybė yra žymiai geresnė nei lazerinių spausdintuvų, rašalas yra linkęs greitai uždžiūti, todėl jums bent kartą per savaitę būtina juo pasinaudoti. Su lazeriniais spausdintuvais tokių problemų nepatirsite. Jis tarnauja pakankamai ilgai o ir kasetę keisti reikia kur kas rečiau. Įprastai su lazeriniu spausdintuvu galima atspausdinti iki 2000 lapų nedidelio šrifto teksto, o su rašaliniu mažiau – apytiksliai 500.

Renkantis spausdintuvą apgalvokite, kiek ir ką dažniausiai spausdinate, taip pat pasvarstykite ar spausdintuvą naudosite kasdien ar tik retkarčiais. Spalvoti spausdintuvai ne visuomet yra labai praktiškas pasirinkimas – rašalas uždžiūva, todėl pagalvokite ar tikrai neapsieisite su lazeriniu juoda/ balta spausdintuvu, kuris spausdins labai greitai ir pajėgs atspausdinti nepalyginti didesnį lapų skaičių.