Turizmas/Kelionės

Lankant saulės nutviekstą Ispaniją

IspanijaĮvairiausi pietų Europos kampeliai traukia turistus iš visos Europos ir kitų pasaulio kampelių. Viskas paprasta – dauguma nori šilto ir malonaus poilsio, atsipalaidavimo, maudynių ir daug saulės. Tad nieko nuostabaus, jog tik mažuma entuziastų per savo laisvą mėnesį traukia į kalnus ar poliarines dykumas. Žmonės paprasti – nori saulės, šilumos, smėlio, jūros. Ir lietuviai ne išimtis. Gyvename vis geriau, tad mūsų pajūriu pasitenkina vis mažiau žmonių. Šiuo metu iškeliauti į pietų Europos kurortus – pigus ir paprasta, tad tokios kelionės be galo populiarėja. O pats regionas, kurio krantus skalauja Viduržemio jūra – tikrai nemažas, tad pasirinkimas didžiulis. Ispaniją dažnai renkasi tie, kurie nori ne tik pasyviai šilto poilsio, bet ir istorinių bei architektūrinių įdomybių. Juk per atostogas galima ir daug įdomaus sužinoti.

Vis tik dažniausiai žmonės atostogų metų nori suderinti kuo daugiau dalykų. Vien gulėjimas paplūdimyje tenkina vis retesnį poilsiautoją. Dauguma nori ir pamatyti svetimus miestus, susipažinti su jų kultūra, aplankyti istorinius pastatus ir architektūros paminklus, paragauti tikro tų kraštų maisto. Tad nieko keisto, kad tokių įdomybių ieškotojų akiratyje dažnai atsiduria būtent Ispanija. Nieko keisto – tai labai seną ir turtingą istoriją turinti valstybė, įvairiais laikais išgyvenusi pakilimus ir nuosmukius, kurių pėdsakų galima rasti dar ir šiais laikais. Barselonos arba Madrido senamiesčiai – puikios vietos pasinerti į nuostabų architektūros pasaulį, kurį kūrė garsiausi savo laikmečio meistrai. Na o mažuose Ispanijos pakrantės kaimeliuose galima atrasti ir šių laikų autentikos, paprasto žmogaus gyvenimo vaizdą, kuris, tiesą sakant, nežymiai tepasikeitė jau kelis šimtus metų.

O kada geriausia aplankyti šią nuostabią šalį? Viskas labai priklauso nuo jūsų poreikių. Jeigu vis tik prioritetą teiksite maudynėms ir saulės vonioms, geriausia rinktis šiltąjį metų pusmetį. O jei norite aktyviau pakeliauti ir susipažinti su šalies vertybėmis, tam puikiai ir žiema. Juolab, kad jos metu atpinga ir skrydžiai, ir viešbučiai, tad kelionė gali kainuoti net dvigubai pigiau nei sezono įkarštyje. Na o norintys, kad Ispanija suteiktų įvairiausių įspūdžių, dažniausiai renkasi vėlyvą pavasarį ar pirmus rudens mėnesius. Tačiau turėkite omenyje – tuomet turistų daugiausia, tad gali būti ir ankšta.