Namai

Laiptų gamyba savarankiškai – taip ar ne?

Dar nuo pačių seniausių laikų laiptų paskirtis nepasikeitė – jie lengvina kopimą aukštyn. Tačiau su kiekvienu dešimtmečiu ar šimtmečiu keitėsi jų struktūra – nuo paprasto rąsto su įpjova iki karkasinių, betoninių ar be popakopių laiptų. Tik besikeičianti visuomenė gali pakeisti naujausių laiptų madas, palengvinančias laiptu gamyba bei suteikiančias neribotą jų pasirinkimą.

Įprastai laiptų gamyba būdavo paskirta profesionaliems statybininkams ar dizaino specialistams, kurie atsižvelgdami į kliento poreikius, parenka pačius tinkamiausius laiptus namams. Bet laikai keičiasi – didėjanti interneto paklausa bei noras sutaupyti leidžia patiems juos pasistatyti.

Laiptu gamybaJeigu jūs atpažįstate bei skiriate plaktuką nuo kūjo arba neišsigąstate išgirdę žodį „statybos“ ir nė neprašytas imatės jų – vadinasi, kad neišsigąsite ir laiptų statybos. Norite gražių, tvirtų ir nesunkiai pagaminamų laiptų? Rinkitės medinius laiptus!

Jei mėgstate meistrauti, tuomet suprantate, kad medinius laiptus pastatyti nėra itin sunku. Vienas iš svarbiausių dalykų – žinoti kam jūsų statomi laiptai bus skirti. Norite vidaus laiptų? Reikia laiptų lauke? Vieta bei paskirtis kam bus naudojami jūsų gaminami laiptai, yra svarbi – žinant ją bus lengviau nuspręsti kokių matmenų laiptų reikės, kiek medžio bei kitų statyboms reikalingų priemonių prireiks.

Nors esate patyręs meistras, bet bijote imtis šio darbo? Net jei esate niekada nesusidūręs su laiptų statyba, to išsigąsti nereikėtų – teorinių žinių galite gauti iš literatūros apie statybas, be to, internete pilna įvairiausių straipsnių, komentarų ir vaizdo įrašų apie laiptų gamybą. Nebijokite ieškoti bei susidurti su įvairiais šaltiniais apie laiptus – tai jums padės susikurti savo nuomonę apie gamybos procesą. Verta nepamiršti, kad ne viskas, ką randate internete, gali būti patikima, todėl būkite kritiški naujai informacijai. Be to, esant abejonėms dėl vieno arba kito niuanso, kreipkitės į kvalifikuotus laiptų gamybos specialistus, kurie patars kiekvienu atveju.

Bandymai, net ir nesėkmingi, yra naudingi. Nors laiptų statybos savarankiškai gali atrodyti (bei skambėti) labai sudėtingai, verta tai išmėginti ir patirti savu kailiu ką tai reiškia. Tokie išbandymai praplečia mūsų galimybes, todėl nebijokime išbandyti kažko naujo. Žinoma, mažiausiai keblumų ir galvos skausmo patirsite tuomet, jei naudositės laiptų gamyba besiverčiančių profesionalų paslaugomis. Tuomet galėsite būti tikri, kad galutinis produktas bus aukščiausios kokybės.