Pomėgiai/Laisvalaikis

Kūryba gali praskaidrinti mūsų kasdienybę

Įsivaizduokite, jei jūsų paklaustų „kiek valandų per savaitę jūs dirbate?“ arba „kuo užsiimate?“ – tikriausiai, kad atsakytumėte, jog dirbate pilnu etatu vienoje ar kitoje bendrovėje. Būtent atsakymai į tokius klausimus nusako mūsų kasdienę rutiną, kuri yra tiesiogiai susijusi su pagrindiniu mūsų pragyvenimo šaltiniu, socialiniu statusu, konkrečia profesija ir pripažinimu visuomenėje. Tačiau, deja, bet visa tai neretai suvaržo mūsų kūrybiškumą.

Nemaža dalis žmonių visiškai pamiršta, kad būtent kūryba gali padėti paįvairinti mūsų gyvenimą ir suteikti jam visiškai kitokių spalvų. Nors įprastai pagrindiniai daugelio žmonių gyvenimo siekiai yra gauti gerai apmokamą darbą, įsigyti nuosavą namą ir galėti sau leisti viską, ko tik užsigeidžiama, tai tikrai neturėtų būti vienintelės svajonės, kuriomis reikėtų apsiriboti.

KūrybaPastebima, kad minėtu požiūriu besivadovaujantys žmonės yra dažniau linkę į savigraužą ir depresiją. Įdomu, kodėl? Atsakymas yra labai paprastas. Pernelyg į kasdienius darbus pasinėrę žmonės visiškai pamiršta apie savo laisvalaikį ir tokiu būdu nuslopina kūrybiškumą. Jei nėra laisvės saviraiškai, ilgainiui susiduriama su rimtomis problemomis, neleidžiančiomis pajusti tikros gyvenimo pilnatvės.

Suprantama, kad gyvename vartotojiškoje visuomenėje, kurioje labai dažnai esame vertinami pagal tai, kiek uždirbame, kokias pareigas užimame, kokį automobilį vairuojame ir kokiame name gyvename. Todėl jaučiamės įpareigoti susikoncentruoti į materialinius dalykus ir siekti didesnių pinigų, tačiau tokios nesibaigiančios varžybos niekada nesukuria nieko gražaus. Svarbu, kad kiekvieno iš mūsų gyvenime kūryba taip pat užimtų nemenką dalį.

Tai gali būti patys įvairiausi užsiėmimai – nuo tapybos, iki knygų rašymo. Galima daryti viską, kas kelia jums teigiamas emocijas ir leidžia atsipalaiduoti. Nereikėtų jokiu būdu susitelkti tik į finansinius aspektus ir užsimerkus siekti vien tik didesnio pelno. Tai neturėtų būti pagrindinis gyvenimo tikslas. Turime rasti būdų, kaip galėtume save išreikšti. Tikrai nebūtina, kad visi aplinkiniai apie tai žinotų. Jei norite, kad viskas, ką darote savo laisvalaikiu, išliktų paslaptyje, apie tai galite niekam nepasakoti. Svarbiausia, kad jūsų hobis ir širdžiai miela veikla leistų jums atsiskleisti ir džiaugtis kiekviena akimirka.