Kita

Kuo turėtų pasirūpinti kiekviena nėščioji

Turbūt kiekviena nėščia moteris sutiks, kad nėštumo nebūtų galima palyginti nei su bet kuria kita patirtimi. Kai laukiamės vaikelio, mūsų gyvenimas labai pasikeičia. Nors puikiai suprantama, kad įprastai darbų, kuriuos kasdien atliekame, sumažėja, nes už mus tai padaro artimieji, visuomet jaučiame nemažą diskomfortą. O kuo labiau lekia laikas, tuo diskomfortas tik didėja.

Nebegalime atlikti darbų, kurie anksčiau mums buvo įprasti, kartais mums trūksta oro, greičiau pavargstame, norime ilgiau miegoti, nesijaučiame turėdamos labai daug energijos, imame labiau prakaituoti, mūsų hormonai kaskart praneša apie save ašarų ar audringų emocijų išraiška, nebeįtelpame į mums labiausiai patikusius ir madingiausius drabužius bei susiduriame su dar daugybe kitų veiksnių. Todėl kiekviena nėščioji turėtų apgalvoti sprendimus, kurie galėtų palengvinti jos nėštumą.

  • Visų pirma labai svarbu, kad pasirinktumėte tinkamus drabužius. Palaidinės ir tunikos nėščiosioms, nėštukėms pritaikyti džinsai ir kelnės, įvairios suknelės bei kt. – tai suteiks kur kas daugiau komforto ir leis jaustis jaukiau. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir tinkamos avalynės – iki tol tikę bateliai nėštumo metu gali būti nebetinkami.
  • Palaidinės ir tunikos nėščiosiomsTaip pat reikėtų labai daug dėmesio skirti savo mitybos racionui. Tai, ką valgėte iki nėštumo ir nėštumo metu – turėtų labai skirtis. Todėl nepraleiskite progos pasidomėti, kokių maisto produktų rekomenduojama atsisakyti ir kokiais produktais reikėtų pakeisti anksčiau jums buvusius įprastais.
  • Be to, atminkite, kad nėštumas – tai nėra liga. Daugybė nėščiųjų neteisingai interpretuoja gydytojų nurodymus saugoti save. Jos mano, kad būdamos nėščios nebegalės atlikti jokių fizinių pratimų. Trumpiau tariant, didžiąją laiko dalį jos ilsisi, tačiau tai yra labai neteisingas sprendimas. Kiekviena nėščioji turėtų pasirūpinti pakankamu fiziniu aktyvumu. Tai gali padėti palengvinti gimdymą ir apskritai – visą nėštumo periodą. Todėl jei turite galimybę, reguliariai lankykitės nėščiųjų mankštose, kurios suteiks jums daugiau energijos, praskaidrins nuotaiką ir palengvins nėštumą.
  • Jei norite, kad nėštumas nebūtų labai sudėtingas, taip pat galite save kartas nuo karto palepinti įvairiomis grožio procedūromis. Tai padės atsipalaiduoti ir bent šiek tiek atsiriboti nuo kasdienės rutinos.