Turizmas/Kelionės

Kuo mus žavi Europa?

gib1Europa – dar vadinama senuoju žemynu, įdomi ne tik patiems europiečiams, bet ir kitų žemynų gyventojams. Kol mes svajojame nuvykti į Ameriką, tuo pat metu už Atlanto esantys Amerikos piliečiai svajoji nukeliauti į Europą, pamatyti jos miestus, mažas gatveles ir senus, istorinius pastatus bei paminklus. Europa įdomi ir ateiviams iš Azijos, taip pat ir Afrikos. Tad kuo gi žavi mus Europa? Ar tai seni miestai, kaip Berlynas, Roma? O gal ypatingos Europos vietos, kaip Gibraltaras ir Kanarų salos? Gal mums įdomūs yra Norvegijos kalnai ir fiordai, o galbūt ir Stokholmo salelės? Pasidairykime po įdomiausias Europos vietas ir nuspręskime, kur dar verta nukeliauti šiemet.

                  Daugybė senų miestų Europoje traukia turistus ir iš mūsų žemyno ir iš kitų. Roma, Venecija, Barselona, Madridas, Berlynas, Vilnius, Bernas – visi šie miestai yra įdomūs, turi senamiesčius, pritraukiančius tūkstančių tūkstančius turistų, kurie, užvertę galvas į viršų, žavisi šiuo nuostabiu kultūriniu – istoriniu paminklu. Miestuose žmonės aplanko muziejus, parkus, landžioja po siauras gatveles ir bando įsijausti į europietišką kultūrą. Juk ir Europos šalių kultūros labai skiriasi. Štai palyginkite ispaną ir suomį – tikrai skirtingos kultūros tai žmonės. Ir visos jos savaip įdomios ir stebinančios. Tačiau, grįžkime prie įdomesnių Europos vietų, kurios mus stebina. Pavyzdžiui, Gibraltaras, kuo ji mums įdomus?

                  Gibraltaras yra žinomas kaip Anglijos kolonija Ispanijos pietuose. Tai nedidelio ploto žemės gabalėlis, tačiau labai įdomus. Iš tiesų Gibraltaras yra vienas kalnas su pakalnėmis. O tame kalne – gausu išraustų urvų, kurie buvo skirti karo metais slėptis ir slapta praeiti teritoriją. Kitas įdomus dalykas Gibraltare yra jo oro uostas. Jis gi yra ties siena tarp Anglijos ir Ispanijos ir pakilimo taku vaikšto žmonės! Taip taip, oro uostas trumpam, uždaromas, kol praeis žmonės ir pravažiuos automobiliai. Dargi oro uostas Gibraltare žavi tuo, jog turi trumpą pakilimo taką, kuris baigiasi jūra, tad šiame take leistis ir kilti gali tik patyrę lėktuvų pilotai.

                  Panašių vietų į Gibraltarą Europoje yra daugiau. Tiesa, panašių ta prasme, kad jos yra savotiškos ir unikalios. Ar tai būtų fiordai Norvegijoje ar Venecija – miestas ant vandenes. Visos šios vietos traukia turistus ir gniaužia kvapą.