Kita,  Medicina/Sveikata,  Pirkiniai/Paslaugos,  Pomėgiai/Laisvalaikis,  Sportas

Kreatinas ir kiti sporto papildai: ką reikėtų žinoti apie juos?

kreatinasUžsiimant sportu, daugumai pradedančiųjų kyla klausimų dėl mitybos subalansavimo, tačiau labiausiai pastebima, kad mažai kas domisi sporto papildais. Pavyzdžiui, kreatinas ir kiti priedai padeda sutvarkyti visą reikalingų medžiagų balansą. Sportuojant, o ypač kilnojant sunkumus, raumenys patirs didelius krūvius, todėl labiausiai tikėtina, kad vien mitybos subalansavimu reikiamus rezultatus pasiekti bus labai sunku. Daug sportininkų naudoja įvairius papildus, todėl siūlytume ir jums labiau dėmesį skirti jų įsigijimui.

Kaip minėjome, kreatinas yra iš tų papildų, kurį įsigyti reikėtų žūtbūt. Jis padės jūsų raumenims greičiau atsigauti po didelių krūvių. Faktas, kad sportuojant yra išeikvojama daug energijos ar raumenys silpsta, todėl būtent su šiais papildais viską išspręsite nesunkiai, nes kreatinas didina ištvermę ir jėgą. Jį galite įsigyti tam tikrose parduotuvėse, tačiau aišku – galite ieškoti pigesnių variantų ir internete t.y. elektroninėse parduotuvėse.

Sportuojant būtina suderinti mitybą su sporto papildais. Trumpai tariant, jums reikėtų žinoti, kad šie papildai neatstoja maisto t.y. vartoti juos be jokios mitybos yra pavojinga ir žalinga sveikatai. Jūs turite tinkamai maitintis ir subalansuoti visų papildų vartojimą, nes tik tokiu atveju nepatirsite jokios žalos organizmui. Papildai tikrai neatstoja maisto, jie paprasčiausiai palengvina tam tikrų medžiagų įsisavinimą. Tai reiški, kad jie gali duoti reikalingų medžiagų, kurių negali duoti subalansuotas maistas. Aišku, kiekvienuose maisto produktuose yra kažkokių reikalingų medžiagų, tačiau jų nėra tiek kiek reikėtų sportuojančiam organizmui, tuo labiau, kad vien tik su maistu visas sportas ir mitybos balansavimas gausis itin brangus. Su papildais jūs sumažinate visas išlaidas, nes jie padeda kruopščiau apskaičiuoti reikiamą mitybos grafiką ir valgio kiekį.

Visi papildai turi būti vartojami pagal instrukciją. Jeigu vartojate amino rūgštis, tai būtinai perskaitykite etiketę – ten bus nurodyta kokiais kiekiais negalima piktnaudžiauti. Tas pats galioja ir su „geineriais“, bei kreatinu ar kažkokiais vitaminais. Viską derinkite su maistu. Turėtumėte žinoti ir tai, kad šie sporto papildai nėra laikomi kažkokiais nelegaliais preparatais – šiuos papildus galite naudoti į valias ir jie nėra draudžiami įstatymų.