Namai

Kokios durys yra tinkamiausios jūsų namui?

durysKetinate atnaujinti savo būstą? Be abejo, naujo interjero kūrimas yra malonus procesas, tačiau taip pat ir keliantis daug rūpesčių. Kuomet atnaujiname namų baldus, sienas, šviestuvus ir bendrą erdvę, nemažai problemų iškyla dėl durų. Iškyla dilema: ar pasilikti senas duris (jeigu atrodo senos, juk daugelį galima restauruoti) ar pirkti visiškai naują durų komplektą? Siekdami gražesnio namų interjero, dažniausiai žmonės pasirenka naujas duris. Taigi, norint tinkamai išsirinkti, reikia suprasti, kokios būna skirtingos durys namui ir kokie yra įvairių rūšių privalumai ir trūkumai. Dabar mes tai ir pabandysime išsiaiškinti.

Laminuotos durys

Tokio tipo durys yra pačios populiariausios, kadangi jų kaina nėra didelė. Laminatas yra tokia medžiaga, kurios dabar gausu, todėl šios medžiagos produkcija yra prieinama visiems už pakankamai žemą kainą. Negana to, durys, pagamintos iš laminato yra labai lengvos, todėl jas nesunku eksploatuoti. Daugelis žmonių renkasi iš šios medžiagos pagamintą baldą ir dėl to, kad lengva prižiūrėti.

Tačiau, laminatas turi ir minusų. Gali būti, jog jūsų durys namui bus ne itin atsparios smūgiams bei kitiems aplinkos veiksniams. Jos gali lengvai susibraižyti, jeigu nėra jokių apsauginių sluoksnių.

Medinės durys

Galima drąsiai teigti, jog medinės durys namui yra pačios patikimiausios, kadangi nuo stipraus smūgio gali nelikti nei žymės, o medžio masyvas turi pačias geriausias savybes, kad galėtų izoliuoti šilumą ir garsą.

Be abejo, didelį pliusą galime dėti dėl natūralumo. Kiekvienas medienos gaminys yra visiškai natūralus ir unikalus, nėra nei vieno dirbtinio pluošto, kuris galėtų atkartoti tai, ką kuria gamta. Turint omenyje, kad medžio masyvo gaminiai yra unikalūs ir solidžiai atrodo, galima drąsiai sakyti, kad medinės durys yra laikomos prestižo reikalu. Aišku, anksčiau nebūdavo jokios galimybės įsigyti kitokių durų, kadangi viskas buvo gaminama iš medžio, tačiau šiais laikais viskas pasikeitė – naujoviškos durys iš medžio atrodo labai solidžiai ir yra tvirtos, tačiau kaina dažniausiai būna gerokai didesnė, nei laminuotų durų ar baldų, pagamintų iš kitų dirbtinių pluoštų. Ypač svarbu, jeigu mėgstate gamtą ir natūralumą – medinės durys tikrai pridės gamtos grožio jūsų namuose.

Paskutinis privalumas, kurį verta paminėti – medinių durų ilgaamžiškumas. Turint tokius vartus į savo namų erdvę, jūs galėsite nesirūpinti naujomis durimis bent ateinančius šimtą metų!

Faneruotos durys

Fanera ypatinga tuo, kad ja galima sukurti duris, kurios būtų panašios į natūralaus medžio masyvo produktą, tačiau kaina bus gerokai mažesnė. Medienos grožis bus sėkmingai perteiktas, tačiau gauti faneruotas duris pagal užsakymą bus šiek tiek sudėtingiau – ši durų rūšis yra standartizuota, kitaip tariant, prekybos centruose galite rasti nemažai skirtingų modelių ir dizainų produkcijos iš faneros, tad galite likti nustebę, jog pagal užsakymą iš faneros gaminamos durys pagal kainą ne itin skirsis nuo medžio masyvo.

Kokybė, grožis, natūralumas, tvirtumas ir kaina – tai keturi dalykai, kuriuos reikia idealiai suderinti ir rasti aukso viduriuką, kad galėtumėte išsirinkti duris, tinkamiausias jūsų namams. Tačiau, ta paieška gali būti labai maloni, nes gamintojai tiesiog lepina skirtingais modeliais ir išskirtiniais dizainais.