Pirkiniai/Paslaugos

Kokie būna fotografai?

Tiek visame pasaulyje, tiek Lietuvoje tampa įprasta įmažinti savo gražiausias, reikšmingiausias gyvenimo akimirkas. Gerai pagalvojus, tikrai kiekvienas atsiminsime, kad dar būdami maži buvome statomi kartu fotografuotis su savo broliais ir seserimis, giminaičių susibūrimo metu tėvai ir seneliai stengdavosi užfiksuoti gražiausias švenčių ir giminių susibūrimo akimirkas. Nuo vaikystės tikrai žinome vieną iš populiariausių fotografų rūšių – šventinių kadrų fiksuotojai. Nereiktų ties čia sustoti, nepatikėsite, tačiau fotografų būną skirtingų rūšių ir jų visai nemažai.

Gamtos mylėtojai, kitaip gamtos Fotografasfotografai išreiškia didelė simpatiją įvairiems gamtos reiškiniams. Tokie profesionalai keliauja ir vyksta į įvairias pasaulio vietas stengdamiesi užfiksuoti gražiausias gamtos vietas ar gamtinius reiškinius. Yra asmenų, kurie specializuojasi būtent tik į žaibų nuotraukas. Specialiai žmonės stebi oro prognozes, ieško, kuriose vietose artėja audros, stebi koks yra debesuotumas ar dangus bus giedras ir žaibai bus matomi plika akimip. Esant tinkamoms sąlygoms, tokie fanai gali praleisti kiaurą naktį stebėdami dangų ir tikėdamiesi, kad fotoaparatu pagaus pačius gražiausius, tiksliausius ir išriaiškingiausius žaibų kadrus. Kai kurie ieškantys nepakartojamų gamtos kadrų, myli jūrą ar saulę, gali nukelaiuti ne į vieną paplūdimį tikėdamiesi pagauti gražiausią saulėlydį ar betekančios saulės akimirką. Turbūt ne vienam yra tekę matyti besileidžiančią saulę ir sutiks, kad akyse regimi vaizdai yra romatiški, magiški ir nepakartojami.

Švenčių fotografai, bus tie, kurie dažniausiai už papildom mokestį mielai sutiks atvykti į jūsų namus ar specialiai sutartą vietovę, kurioje švęsite jums vieną iš svarbiausių gyvenimo švenčių. Vestuvių fotografai dažniausiai dirbą visą dieną nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro arba pagal pageidavimus. Toks fotografas pirmiausia nuo ankstyvo ryto stebės jaunosios pasiruošimą svarbiausiai jos gyvenimo dieną, akimirkos santuokos metu, vėliau draugų, artimųjų būryje ir galiausiai gražiausių kadrų gaudimas po oficialios ceremonijos. Besiruošiantiems krikšyti savo mažylį, fotografas ras gražiausią kampą ir apšvietimą, kurio metu užfiksuos jūsų vaiko spindinčias akis, angelišką miegą ar džiaugsmingą šypseną. Krikštynų metu fotografai dirba ne tik kaip profesionalai, tačiau tuo pačiu metu veikia ir kaip psichologai, kadangi per trumpą laiką turi suprasti ir veiko, tėvų nuotaikas, bei padėti rasti patogiausias pozicijas gražiausiems kadrams.

Sporto akimirkų gaudytojai. Tokie fotografuotojai dažniausiai yra samdomi sporto žurnalų ar dirba naujienlaiškių sporto skyriuje. Jie atvyksta į įvairias sporto šventes ar organizuojamas rungtynes, varžybas ir jų metu stengiasi įamžinti gražiausius kadrus. Neretai vieni populiariausių rungtynių kadrai būna gaudomi krepšinio varžybų metu, kai krepšininkai atkovoja kamuolius po krepšiu arba deda į krepšį kamuolį šuolio metu. Dar viena aistinga proga fiksuoti gražiausius sporto kadrus yra olimpinės žaidynės. Per kelias savaites turime galimybę stebėti pačias populiariausias sporto šakas. Jų metu bėgikai, šuolio į aukštį, fechtuotojai, ledo rutulio žaidėjai ir kiti demonstuoja savo fizines, psicihines ir dvasinės stiprybės bruožus, o profesionalūs fotografuotojai fiksuoja šias akimirkas spotininkų pasirodymų metu. Neretai tokie kadrai tampa populiarūs ir tampa gerai žinomi viso pasaulio sporto entuziastams ar pasiektas retas pasaulio sporto rekordas ir toks kadras, gali tapti itin vertingas pasakojant šalies ar sporto istoriją.

Taigi, fotografų būna įvairių ir jie dirba įvairiose kryptyse ar srityse. Pateikta tik keletas gotografų rūšių, o kokias fotografų rūšys dar galėtumėte išskirti jūs?