Kita,  Pirkiniai/Paslaugos

Kokį trimerį išsirinkti?

trimerisTaigi, puoselėjate savo pievelę ar veją, tačiau pastebite, kad ji vis dar nėra panaši į gražią futbolo stadiono veją? Tai galima pataisyti. Tereikia tiksliai žinoti, kokį trimerį išsirinkti, kad jūsų veja būtų galima pasirūpinti greitai ir ji atrodytų iš tiesų nepriekaištingai.

Visgi, taip pat reikia žinoti, kad trimeris vejai būna dvejopas: tai gali būti arba žoliapjovė arba krūmapjovė. Kadangi labai dažnai sodininkai naudoja svetimybę „trimeris“, tai neretai pamirštamas skirtumas tarp šių dviejų šiek tiek skirtingų prietaisų. Taigi, apžvelgsime, kuo skiriasi krūmapjovė nuo žoliapjovės, kad jums būtų gerokai paprasčiau išsirinkti, kokį įrenginį rinktis.

  1. Krūmapjovė yra įprastai skirta sudėtingesniems, profesionaliems darbams. Pavyzdžiui, jeigu reikia patvarkyti jauną medyną, ten yra daug jaunų ir plonų medelių, tuomet krūmapjovė tiks kur kas labiau, nei žoliapjovė. Visgi, krūmapjovės ir pagal savo kainą dažnai gerokai skiriasi nuo žoliapjovių, kadangi neretai krūmapjovės yra gaminamos iš kur kas brangesnio metalo ir kitų medžiagų būtent dėl to, kad jos turėtų veikti ilgiau ir atlikti įvairesnes užduotis. Visgi, tai nereiškia, kad su tokiais įrenginiais galima pjauti tik medelius – turint krūmapjovę, jūs taip pat galėsite nesunkiai sutvarkyti bet kokią žolinę dangą, lygiai taip pat kaip ir su žoliapjove.
  2. Žoliapjovė yra skirta pjauti smulkiai žolei, tačiau reikia turėti omenyje, kad daugelyje atvejų žoliapjovė nėra tinkama vejai. Įprastai, su žoliapjove pjaunami įvairūs pakraščiai prie vejų, kalvų, alpinariumų ar medelių. Aišku, teoriškai galima su žoliapjove nupjauti ir veją, tačiau rezultatas jums vargu ar patiks – veja atrodys nelygiai, todėl bus nelabai gražu.

Reikia atkreipti į dar kelis svarbius aspektus: visų pirma, jeigu ketinate tvarkyti gana didelį plotą, tuomet jums reikės pakankamai galingos žoliapjovės arba krūmapjovės. Jeigu pjausite krūmus arba medelius, tuomet devyni iš dešimt atvejų, kad žoliapjovės jau nebeužteks ir jums tikrai reikės įsigyti galingesnį trimerį, skirtą krūmams. Kaip jau supratote, vienintelis tinkamas trimeris vejai yra krūmapjovė, kadangi žoliapjovė negalės padaryti taip, kad veja atrodytų lygiai ir gražiai.

Negana to, reikia žinoti apie saugumo reikalavimus – jeigu lyja lietus, tuomet jūs neturėtumėte lauke naudotis elektriniais trimeriais – tai yra nesaugu ir nerekomenduojama, ypač jeigu variklis yra žoliapjovės arba krūmapjovės apačioje. Turint tai omenyje, nesinaudodami šiais įrenginiais per lietų, jūs nerizikuosite jų sugadinti.

Benzininis, akumuliatorinis ar elektrinis trimeris?

Dar viena dilema, kuri jums gali iškilti – ar verčiau rinktis trimerį, kuris yra jungiamas į laidą, ar turi akumuliatorių, o galbūt yra varomas benzinu? Reikia paminėti, kad elektrinis trimeris yra ne toks patogus, kadangi visur jums trukdys laidas, tad jeigu mėgstate greitai judėti, gali būti, kad tas laidas jums pastoviai maišysis. Tačiau, elektrinis trimeris turi ir privalumą – jis yra pakankamai lengvas. Kalbant apie akumuliatorinį trimerį sodui – jis yra patogiau valdomas, tačiau jo svoris yra didesnis. Turbūt todėl, vis dažniau žmonių perka būtent benzinu varomą trimerį – jis kelia mažiausiai rūpesčių ir yra pakankamai patogiai valdomas visais atvejais.