Kita,  Namai

Kokį kondicionierių pasirinkti?

Šylant klimatui vis dažniau susiduriame su šiltesnėmis žiemomis, pavasariais, rudenimis, o ką jau kalbėti apie vasarą, kuri keletą pastarųjų metų viršijo savo daugiametę oro temperatūrą. Šiuo metų laiku vis dažniau susiduriame su dideliais, mūsų klimato juostai nebūdingais karščiais, kurie priverčia susimąstyti apie kondicionierių įrengimą namuose arba darbe. Įmonės dažnai galvodamos apie darbo našumą ir apie tai, jog per didelius karščius darbuotojams sunkiau susikaupti ir dirbti, nusprendžia įrengti oro vėsinimo sistemas, kurios suteikia galimybę susireguliuoti norimą  temperatūrą patalpose.

Tačiau šiuolaikinės oro vėsinimo sistemos leidžia ne tik atvėsinti patalpas, bet ir jas šildyti. Tad pirmiausia turite nuspręsti, ar Jums reikia tik šaldymo vasaros metu, ar norėsite, kad kondicionierius šildytų patalpas žiemą. Žinoma, mažiau pinigų išleisite tik ant šaldymo funkcijas atliekančio prietaiso, tačiau daugelis žmonių dabar renkasi kokybiškus šaldymo ir šildymo funkcijas galinčius atlikti oro kondicionierius. Pagal poreikį galima pasirinkti iš kelių oro kondicionierių rūšių: kasetinio, konsolinio, ortakinio, sieninio ir kitų. Prieš įsigyjant oro vėsinimo ir/ar šildymo sistemą turite nuspręsti, ko Jums labiausiai reikia, ir pasidomėję jų veikimo principais bei galimybėmis, galėsite išsirinkti sau tinkamiausią ir priimtiniausią variantą.

Keletas populiariausių oro vėsinimo sistemų, kurios leidžia tiek vėsinti, tiek šildyti patalpų orą, yra šios: kasetiniai, ortakiniai, sieniniai oro kondicionieriai. Kasetiniai – geriausiai tinka vėsinti didelėms patalpoms, nes gaivų orą gali skleisti keturiomis kryptimis, kurias Jūs nustatysite patys, todėl pasiekia ir gaiviu oru aprūpina visą patalpą, taip pat gali tiekti šviežią orą tiesiogiai iš lauko. Jie yra tinkamiausias pasirinkimas tiems, kurie renkasi pakabinamas lubas, nes yra gana kompaktiški, lengvai įmontuojami ir puikiai atlieka vėsinimo ir/ar šildymo funkcijas bei leidžia sutaupyti nemažai vietos. Jie tyliai veikia, todėl visiškai netrukdo tiek kokybiškam darbui biure, tiek miego kokybei namuose. Ortakiniai – labiausiai tinka nedidelių patalpų vėdinimui, t.y. kelių kambarių butams, nedideliems biurams. Jie įrengiami už pakabinamų lubų arba kitose, mažiau matomose, vietose (pvz.: drabužinėse, sandėliukuose ir pan.), todėl yra nepastebimi ir negadina viso estetinio patalpos vaizdo. Pagal išeinančio iš namų oro temperatūrą gali nustatyti vidurkį ir taip užtikrinti vienodą temperatūrą visuose kambariuose.  Sieniniai – jau pats pavadinimas sufleruoja, jog jie tvirtinami ant sienos, yra patys populiariausi, pasižymi dideliu galingumu, bet palyginus mažu triukšmingumu. Kadangi turi daug filtrų, todėl sulaiko negeras daleles, bakterijas, įvairius virusus, mikroorganizmus, dėl to į patalpą pateks tik švarus oras.

Šių laikų kondicionieriai tiekia švarų, šviežią orą, kuris neleidžia kauptis drėgmei ir atsirasti pelėsiui. Tai ypač aktualu tiems žmonėms, kurie patys ar jų artimieji serga kvėpavimo takų ligomis. Gaivus patalpų oras leidžia jaustis patogiai, užtikrina didesnį darbuotojų darbingumą bei aktyvumą, o individualiams namams užtikrina sveiką ir kokybišką oro tiekimą. Taip pat nesausina patalpų oro. Įsigjus oro vėsinimo ir/ar šildymo prietaisą, nebereikės jausti staigių temperatūros pokyčų, todėl gerės Jūsų savijauta.