Radote nemažai skelbimų su antrašte „parduodame UAB“ ir galvojate ar verta susigundyti tokiais pasiūlymais? Viskas priklauso nuo to, kas tą pasiūlymą pateikė. Taip pat ne ką mažiau svarbu pasidomėti kokia ta įmonė, kuri yra parduodama. Juk savaime aišku, kad visos įmonės skirtingos ir visos įmonės dirba skirtingose sferose. Perkant įmonė veiklos įteisinimui, reikėtų žinoti bent jau keletą svarbiausių aspektų, kurie parodo ar verta susigundyti tam tikros įmonės įsigijimu ar ne. Kad ir kaip nemaloniai tai skamba, bet pasitaiko apgavysčių, kuomet nusipirkus įmonę, atsiranda nemažai bėdų tiek su mokesčių inspektoriais, tiek ir su skolų išieškojimo bendrovėmis.
Norint įsigyti įmonę veiklos įteisinimui, patartina atidžiai pasidomėti iš ko ji būtų perkama. Paprastai kalbant, Lietuvoje yra tokių paslaugų tiekėjų, kurie parduoda netvarkingas įmones. Apie tokius paslaugų teikėjus sužinosite internete – apie juos sklando daug prastų atsiliepimų. Kadangi atsiliepimų dėka galima sužinoti daug ką, patartina kruopščiai jų paieškoti ir apie pardavėją. Trumpai tariant, gavus pardavėjo rekvizitus, tiesiog pagal juos ieškokite kokių nors skundų. Tai bent jau kažkiek padės susigaudyti su kuo turite reikalų.
Kaip bebūtų, saugiausia būtų rinktis tuos pasiūlymus, kuriuos pateikia bendrovės, jau ne vienerius metus užsiimančios įmonių pardavimu ir ne tik. Dažniausiai jos turi sukaupusios didelį teigiamų atsiliepimų kraitį. Apie jų paslaugas gerai atsiliepia tiek kiti įmonių savininkai, tiek ir fiziniai asmenys. Geriausia tai, kad tokios įmonės jums padės išvengti didelių išlaidų.
Turbūt galvojate kokiu tikslu šios bendrovės pardavinėja jau registruotas įmones? Atsakymas paprastas – jos iš to uždirba. Kadangi Lietuvoje nėra ribojama kiek vienu adresu galima registruoti įmonių, logiška, kad prie to paties adreso galima priskirti ne vieną ir ne dvi įmones. Taip ir daro šios bendrovės – jos registruoja įmones vietoje, kas leidžia išvengti nereikalingų išlaidų dėl NT įsigijimo. Paskui, įnešdamos įstatinį kapitalą, užbaigia įmonės registracijos procesą. Galiausiai, jos tą įstatinį kapitalą gali išimti iš banko sąskaitos. Lieka įmonė, kuri nevykdė jokios veiklos, neturi jokių lėšų ir yra tvarkingai registruota – viskas, ko pakanka pradedančiam verslininkui.