Turizmas/Kelionės

Kodėl vasara pranašesnė už žiemą?

Ar kada nors pagalvojote, kiek daug skirtingų veiklų mums suteikia vasara? Žinoma ir žiemą galima atrasti ką veikti laukia, tačiau spaudžiant šaltukui tikrai ne visuomet norisi visą dieną praleisti gryname ore, o dar blogiau, jei šaltis yra, o sniego –  be kurio žiemos pramogos yra neįsivaizduojamos – yra tiesiog per mažai. Todėl, pastarosios kelios žiemos Lietuvoje nebuvo geros nei tiems, kurie mėgsta slidinėti su slidėmis, pačiūžomis ar snieglentėmis, nei tiems, kurie džiaugiasi lipdydami sniego senius ar žaisdami sniego karą.

BaidaresTuo tarpu, tie, kuriems labiau patinka džiaugtis gamtos teikiamais malonumais šiltuoju metų laiku, kiekvienais metais gali degintis saulėje, važinėtis dviračiais, riedučiai, paspirtukais ir visomis kitomis ratuotomis priemonėmis. Žinoma nereikia pamiršti ir vandens pramogų, pastaruoju metu Lietuvoje labai išpopuliarėjo irklentės, todėl kiekvieną karštą dieną galime matytis ant ežero vandens besiirstančius žmones, tuo tarpu kiti renkasi baidares, vandens dviračius arba plaustus. Svarbiausia yra tai, kad suderinamas saulės šilumos teikiamas džiaugsmas ir vėsaus vandens kūno gaivinimas.

Dar daugiau, jei norite užsiiminėti žiemos sportu ir Lietuvoje sniegas neiškrenta, tuomet tenka rinktis brangiai kainuojančias keliones į Prancūzijos, Šveicarijos ar Austrijos Alpes, o tuo tarpu visos su šiltu oru susijusios pramogos visuomet pasiekiamos čia Lietuvoje. Taip pat nereikia pamiršti ir tų, kuriems sportas nėra pati mėgstamiausia veikla, jie taip pat turi daug daugiau pramogų vasarą nei žiemą. Vaikščioti po mišką ar kitas vaizdingas vietos žymiai smagiau vasarą, nes tuomet galima pamatyti visą atgijusią gamtą, o taip pat einant samanų paklote galima ir pauogauti bei pagrybauti. Tuo tarpu einant mišku žiemą, tik sušlapsit kojas ir pamatysite plikus medžius be lapų bei mišką be gyvūnijos.

Todėl mūsų išvada yra itin paprasta – jei esate vienas iš tų žmonių, kuris mėgsta gamtą ir svarstote ar geriau investuoti į gamtos pramogoms skirtą inventorių, kurį galėtumėte naudoti vasarą ar visgi į tokį, kuris skirtas šaltesniam metų laikui, tikrai neapsiriksite pasirinkdami pirmąjį variantą. Visgi šiltasis metų laikas Lietuvoje trunka tikrai ilgiau nei tas, per kurį būna sniego.