Pomėgiai/Laisvalaikis

Kodėl taip mėgstami labradoro retriveriai

labradoro retriverisAuginantiems gyvūnus, na arba jų norintiems, neretai kyla klausimų, kokį padarėlį pas save priglausti. Jei pavyksta apsispręsti dėl rūšies, štai su veislėmis gali būti kur kas sudėtingiau. Ypač jei kalbėsime apie šunis. Veislių yra dešimtys, dar kalnas mišrūnų, o svarbiausia – pamestų ir niekaip nereikalingų gyvūnų netrūksta ir prieglaudose, kur jau veislę, tuo labiau bent kiek grynesnę, pasirinkti šansų gerokai mažiau. Vis tik, žmonės kažkaip išsirenka, išsirenka labai įvairiai, tačiau vienos šunų veislės ilgus metus būna populiaresnės už kitas. Viena iš puikių to pavyzdžių – tai labradoro retriveris, gražus aukso spalvos šuo, pakerėjęs tūkstančius, o gal ir milijonus šunų šeimininkų visame pasaulyje.

Renkantis veislę, be jokios abejonės, atsižvelgiama į daugybę dalykų. Paprastai pradžioje tenka apsispręsti dėl gyvūno dydžio – pripažinkime, mažų kišeninių šuniukų ir didžiųjų veislių gabaritai tikrai ženkliai skiriasi, kaip ir sąlygos, kurias reikia jiems suteikti. Tad jei vargiai pajėgsite rūpintis stambesniu šunimi, greičiausiai ir retriverio jums rinktis nereikėtų. Jei norite didelio šuns, tuomet galima pasižvalgyti ir po jų išvaizdą, charakterį ir aktyvumą. Nenuoramos laikos ar haskiai iš jūsų reikalaus tikrai daug aktyvumo, tuo tarpu auginant dogą gali būti netgi nuobodu. Štai labradoro retriveris užima tarpinę padėti pagal aktyvumą tarp didelių šunų.

Šią veislę dažniausiai renkasi jaunos šeimos su nedideliais vaikais, ir paprastai – turintys nuosavą namą ir kiemą, kuriame šunys gali jaustis jaukiai ir nesuvaržyti. Labradoro retriveriai yra draugiški, žaismingi ir rūpestingi gyvūnai, puikiai sutariantys su vaikais. Tiesa, jie turi ir veislei būdingų problemų. Dažniausiai tai – įvairios ligos, kurios labiau reiškiasi gyvūnui senstant. Tačiau tai neišvengiama – selekcijoje palikus šuns grožį ir kitas pageidaujamas savybes, sveikata liko nuošalyje. Dėl to šie šunys yra gana neilgai gyvenantys, o senatvėje – ir ganėtinai pasyvūs gyvūnai. Kita vertus, taip būna ir su daugeliu kitų šunų veislių, nuo amžiaus niekur nepabėgsi, tad teks išgyventi ir tą periodą. Gana stiprus šios veislės trūkumas ir tas, jog retriveriai tikrai nepigiai kainuoja. Tad gana dažnai būna, jog šeima, ilgai svajoju apie tokį šunį, vis tik nusprendžia keliauti į prieglaudą ir išgelbėti nuo liūdno gyvenimo kokį nuskriaustą mišrūną.