Nors iš pažiūros daugeliui žmonių valiutų kursų žinojimas kaip ir neturi praktinės reikšmės kasdieniniame gyvenime, vis tik su tuo gana dažnai susiduriame. Apie smukusią euro ar dolerio vertę girdime per žinias, skaitome tą skelbiančias naujienų portalų antraštes, matome ekonomistų pasisakymus ir tolimesnes tam tikrų valiutų santykių kitimo prognozes. Ir nors nesame investuotojai bei dolerio ar svaro kursas mūsų gyvenimo tiesiogiai neįtakoja, doleriai į eurus mūsų sąskaitoje konvertuojami tikrai retai, vis tik kartais nuo karto apie valiutų vertes pasidomėti tenka kone kiekvienam.
Bene dažniausiai su tuo susiduriame kur nors keliaudami. Žinoma, visai neseniai Lietuvoje įvestas euras nemažą dalį šių problemų išsprendė. Vis tik nevengiame atostogų ir Lenkijoje, ir pas draugus ar gimines Didžiojoje Britanijoje, ir kalnuotoje Norvegijoje. Kartais – net Jungtinėse Valstijose. Tad natūralu, jog prieš kelionę į šalį, kurioje cirkuliuoja ne euras, tenka domėtis tos šalies valiutų kursu, kelias dienas jį sekti, ieškoti pigiausio būdo konvertuoti ir bandyti bent mintyse išmokti greitai konvertuoti įvairias prekių bei paslaugų kainas į jau savojo euro vertę. Juk suprasti, kas rašoma parduotuvių lentynose kelionės metu tikrai naudinga. Laimei, kai kurios valiutos, nors ir labai grubiai, bet gana paprastai gali būti konvertuojamos į labiau pažįstamas valiutas. Štai būnant Lenkijoje ir žvelgiant į zlotus, galima galvoti, kad panašios, nežymiai mažesnės kainos būtų užrašytos ir litais. O štai doleriai į eurus konvertuojami vos ne tokiu pačiu santykiu, vienam eurų suteikiant kiek virš dolerio, kad būtume tikslesni.
Žinoma, tai labai abstraktu, tačiau tai lengvas ir patogus būdas bent maždaug gaudytis kainose. Kita sritis, kurioje taip pat dažnai tenka susidurti su valiutų kursais – tai elektroninė prekyba. Daug lietuvių jau pastebėjo, kad užsienyje tų pačių prekių galima gauti gerokai pigiau nei Lietuvoje, tereikia nebijoti jų užsakyti internetu. Šioje vietoje dažnai tenka mokėti vėl gi kokia nors kita nei euras valiuta – tuo pačiu ar svaru. Didžiosios užsienio elektroninės parduotuvės dažnai automatiškai leidžia pasirinkti kainų rodymą ir mokėjimą eurais, tačiau mažosios – toli gražu ne visada. Tokiu atveju atsidaryti naršyklėje naują langą ir ieškoti valiutos konvertavimo portalų, leisiančių jums tiksliai įsivertinti prekės kainą pagal tos dienos valiutų kursus. Tiesiog įvedus paieškoje doleriai į eurus ar panašią reikalingą frazę. Tokių portalų tikrai netrūksta, o naudotis jų skaičiuoklėmis – paprasta ir aišku, tad apsipirkimas internetu net užsienio parduotuvėse nėra toks sudėtingas ir painus kaip gali pasirodyti.