Kita,  Mokslas/Išsilavinimas,  Verslas/Ekonomika

Kodėl būtina reguliariai kelti darbuotojų kvalifikaciją?

tobulejimasTam tikros profesijos „reikalauja“ nuolatinio mokymosi bei tobulėjimo. Kol vieniems užtenka pabaigti studijas ir taip visą likusį gyvenimą galima dirbti toje pačioje vietoje su ta pačia informacija, tuo tarpu kiti turi nuolatos tobulėti, kitaip negebės būti geri savo sritie profesionalai. Buhalteriai – vieni iš tų asmenų, kurie turi visą gyvenimą mokytis ir stengtis sužinoti ką nors naujo, kas galėtų būti naudinga tam tikrai įmonei sutaupyti. Tiesa, buhalterinės apskaitos kursai įmonėms organizuojami gana dažnai, kadangi kvalifikuoti reikia ne tik pavienius asmenis, tačiau visą komandą. Taip galima pasiekti efektyvumo. Jeigu esate darbdavys, tokiu atveju turite būti suinteresuotas siųsti savo darbuotojus į kursus, kad jie mokytųsi ir tobulėtų.

Kaip pasirinkti kompetentingą kursus organizuojančią kompaniją?

Kuo daugiau kriterijų palyginsite, tuo tikresni galite būti, kad Jūsų pasirinkimas yra geras. Kadangi Lietuvoje kursus bei mokymus siūlo ne viena įmonė – paieškoms skirkite laiko.

  1. Kursų kaina. Skirtingos kompanijos teikia kursus skirtingomis kainomis, tad kiekvienas žmogus arba kompanija (kuri nori, kad darbuotojai mokytųsi) žino savo galimybes ir būtent pagal tai nusprendžia, kurią pasirenka. Nors Lietuvoje kainos daugiau arba mažiau būna panašios, tačiau jeigu galima sutaupyti kelis eurus – siūlome pasinaudoti šia galimybe. Buhalterinės apskaitos kursai įmonėms padės darbuotojams geriau dirbti ir investicija sugrįš su kaupu.
  2. Kursų kokybė. Sunku pasakyti, kas gali padėti nuspręsti, ar tam tikros kompanijos organizuojami kursai yra kokybiški. Dažniausiai tai parodo keli veiksniai. Pavyzdžiui, kokie atsiliepimai yra internete, kokia sudaryta programa ir ko tiksliai stengiamasi išmokti.
  3. Programa. Rekomenduojame susipažinti su programa, ko tiksliai bus mokoma. Šiuo atveju programa naudinga tiek tiems asmenims, kurie mokysis, tiek tiems, kurie finansuoja kursus. Tai padės apsispręsti, ar investicija tikrai naudinga ir būtent tokia, kokios turėtumėte tikėtis.
  4. Atsiliepimai. Tiek internete, tiek iš kitų žmonių lupų galima išgirsti atsiliepimus apie suteiktus mokymus. Kiekvienam žmogui svarbūs konkretūs kriterijai, tad ne visada atsiliepimai objektyvūs ir į visus juos reikia žiūrėti rimtai. Visgi, susipažinę susidarysite bent jau preliminarią nuomonę, kuri jums gali padėti apsispręsti.
  5. Mokytojų kompetencija. Naudinga susižinoti ir tai, kokia yra kompetencija tų asmenų, kurie jus mokys. Kuo jų kvalifikacija yra aukštesnė ir kuo jie labiau domisi pasaulyje vykstančiomis naujienomis, tuo didesnė tikimybė, kad kursai bus Jums naudingi.
  6. Kursai online? Egzistuoja galimybė mokytis ir nuotoliniu būdu, tačiau dažniausiai ji rengiama pavieniams asmenims. Buhalterinės apskaitos kursai įmonėms vykdomi susitikus akis į akį.

Kodėl kiekviena įmonė privaro turėti buhalterį?

Kiekviena įmonė privalo turėti atsakingą asmenį, kuris skaičiuoja mokesčius ir veda apskaitą. Visgi, jeigu verslininkai neturėtų buhalterio – negebėtų kokybiškai apskaičiuoti, kaip jiems sekasi vykdyti savo veiklą, ar žinoti kada pataupyti, o kada galima skirti pinigus plėtrai. Tuo pačiu buhalteriai padeda sumažinti išlaidas ir tuo pačiu padidinti pelną. Akivaizdu, kad kompetentingas buhalteris – tiras įmonės ramstis. Nieko keisto, kad baigti šiuos kursus ir toliau specializuotis srityje – verta.