Turizmas/Kelionės

Kelionės baidarėmis: keli svarbūs patarimai

Vos kaip reikiant įšilus orams ir saulei nutvieskus Lietuvos laukus ir klonius, upės suskamba iškylautojų ir stovyklautojų balsais. Pastaraisias metais baidares tapo neatsiejama pramogavimo gamtoje dalimi – keliauja ir maži, ir dideli, maršrutai trunka ir vos kelias valandas, ir daugiau nei 3 dienas. Prieš išsiruošiant į pirmąją kelionę upėmis ir ežerais svarbu atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių patarimų.

  • Ypač svarbu kiekvieną kuprinę ir krepšį apsaugoti nuo drėgmės ir sudėti į tvirtus plastikinius maišus. Tiks ir paprasčiausi geresnės kokybės šiukšlių maišai. Juk taip norisi, kad vakare, jau ruošiantis nakties poilsiui, nenutiktų nemaloni staigmena – staiga nepaaiškėtų, kad visas jūsų kelionės turtas peršlapęs.
  • BaidaresTinkama avalynė. Kalbant apie drėgmę, būtina nepamiršti ir tinkamos avalynės. Kelionė baidarėmis gali pateikti įvairių netikėtumų – gali tekti bristi upeliu, patekti į pelkėtas ar dumblinas vietas. Patogi, tvirta ir nepralaidi vandeniui avalynė užtikrins komfortą visos išvykos metu. Venkite sandalo tipo batų ar šlepečių, kurios gali lengvai nukristi nuo pėdos.
  • Kremas nuo saulės. Vasarą visada smagu įdegti, tačiau visą dieną praleidus ant vandens įdegis lengvai gali virsti nudegimu ir visiškai nedžiuginti. Pasirūpinkite apsauginiu kremu nuo saulės, vieną rinkitės kūnui, kitą veidui. Taip būsite tikri, kad ne tik neturėsite odos problemų, bet ir neįdegsite netolygiai, pavyzdžiui, neliks akinių žymių ant veido.
  • Kepurė. Saulė gali būti ne tik nudegimų, bet ir perkaitimo priežastis. Su savimi turėkite kepurę, skrybėlę ar skarelę.
  • Apsauga nuo lietaus. Lietuva ne veltui vadinami lietaus šalimi. Nors karštą vasaros dieną gali šviesti kaitri saulė, nieko stebėtino, jei už valandos jau ims lynoti. Kelionės bagažą būtinai papildykite apsiaustais nuo lietaus.
  • Pirštinės. Jei ruošiatės į pirmąjį žygį baidarėmis ir nesate pratę prie fizinio darbo, geriau pasirūpinkitę darbinėmis pirštinėmis. Jos apsaugos jūsų rankas nuo nuospaudų atsiradimo.
  • Žemėlapis. Žinoma, dabar visi pasiklauna moderniomis technologijomis ir maršruto žemėlapį turi išsisaugoję telefone. Tačiau niekada negalite žinoti, kas gali nutikti. Su savimi geriau turėti ir popierinį žemėlapio variantą, jis gali būti naudingas ekstremalioje situacijoje.

Nepamiršę savo kelioninės kuprinės papildyti šiais būtinais atributais tikrai galėsite ramiai ir saugiai leistis į kelionę Lietuvos upėmis.