Namai

Keli patarimai auginantiems pirmagimį

Neseniai sulaukėte šeimos pagausėjimo? Tai pirmasis jūsų vaikelis? Tuomet greičiausiai jums nuolatos kyla begalė klausimų ir dvejonių. Tačiau tai yra visiškai normalu. Kiekvieniems tėveliams auginant pirmagimį kyla pakankamai daug iššūkių, kuriuos tenka įveikti, tačiau laikas lekia labai greitai ir net nepastebėsite, kaip jūsų vaikelis keliaus į pirmą klasę. Kaip bebūtų, jei jūsų vaikeliui jau artėja vieneri metukai, tikriausiai pasikeitė ir jūsų kasdienė rutina, todėl pateiksime jums keletą naudingų patarimų, kad viskas taptų kur kas paprasčiau.

Taigi, vienerių metų vaikelis jau yra kur kas tvirtesnis ir turėtų pradėti žengti pirmuosius savo žingsnius. Žinoma, skirtingi vaikai skirtingai vystosi, tačiau įprastai nemaža dalis vaikų pradeda vaikščioti. O tai reiškia, kad atsiranda ir dar daugiau veiksmo – tiek namuose, tiek ir lauke. Tokiais atvejais reikia pasirūpinti tinkama ir patogia apranga (labai praverčia vaikiski kombinezonai) bei kokybiška ir iš natūralių medžiagų pagaminta avalyne. Kita vertus, aprangos sprendimai nėra vieninteliai, kuriuos turite apgalvoti. Labai svarbu, kad jūsų namuose visi aštrūs, kampuoti ar kitokie pavojų keliantys daiktai būtų saugiai paslėpti arba padėti ten, kur vaikelis negali pasiekti.

Vaikiski kombinezonai

Be to, reikia atminti, kad keičiasi ir vaikelio maisto racionas. Įprastai vienerių metų vaikai pradeda valgyti tai, ką valgo ir jų tėveliai. Trumpiau tariant, prie bendro stalo. Tačiau suprantama, kad tokiu atveju maistą reikia gaminti su mažiau prieskonių ar kitų alergiją galinčių sukelti sudėtinių dalių.

Suprantama, kad svarbu pasirūpinti, jog jūsų vaikelis turėtų ir pakankamai tikslingų pramogų. Sakydami „tikslingų“, turime galvoje, kad pramogos turi būti susijusios su edukacija ir mokymųsi geriau pažinti aplinką. Todėl pasistenkite įsigyti įvairių edukacinių ir skirtingus įgūdžius lavinančių žaislų.

Na ir galiausiai reikia labai daug dėmesio skirti bendravimui su savo mažyliu. Nemanykite, kad vienerių metų vaikelis nieko nesupranta – vaikai mokosi labai sparčiai ir yra labai imlūs, todėl šis laikas yra auksinis. Bendraukite, žaiskite, mokykite pažinti aplinką ir leiskite save išreikšti. Tai padės vaikeliui greičiau ir laimingiau augti.