Pomėgiai/Laisvalaikis

Kaip žmonės leidžia savo laisvalaikį

Nors yra begalės skirtingų hobių ir laiko praleidimo būdų, tačiau vienas iš pačių populiariausių pasirinkimų atostogoms yra keliavimas. Žinoma keliavimo rūšių yra labai daug ir visos jos yra begalo skirtingos. Jūs galite keliauti, po savo gimtąją šalį pėsčiomis, ar dviračiais. Galite nuskristi į egzotišką šalį ir kopinėti po jos kalnus, ar išsiruošti į kelionę jūra su jachta. Tačiau keliaujant galima išskirti du pagrindinius žmonių tipus, tai yra keliautojas ir turistas.

vienkartiniai indaiKeliautojas, tai tas žmogus, kuris gali užsidėti kuprinę ant pečių ir iškeliauti be jokio plano, jam svarbiausia pamatyti naujų vaizdų, sutikti naujų žmonių ir patirti kažką naujo. Tuo tarpu turistas dažniausiai iš anksto žino, ko nori iš savo kėlionės. Vieni iš jų nori poilsio, todėl renkasi poilsines keliones, kuriose viskas yra įskaičiuota ir net nebūtina palikti viešbučio teritorijos, atsikėlus ryte galima eiti į viešbučiui priklausantį paplūdimį, o jei vanduo yra per šaltas, tuomet galima mėgautis viešbučio baseinu. Žinoma yra ir kita turistų dalis, kurie mėgaujasi pažintinėmis kėlionėmis, po įžymias vietas. Tai yra žmonės, kurie savo akimis nori pamatyti įžymiausias pasaulio vietas ir istorinius paminklus, tačiau nori tai padaryti patogiai, su gidu, kuris viską jiems papasakotų ir nurodytų, kur konkrečiame mieste yra geriausias restoranas ar kavinė.

Tuo tarpu keliautojas pasirenka visiškai kitokį kelią. Jam viskas yra nauja, neplanuota ir nepažinta, todėl kartais jis miega nakvynės namuose, o kartais miegmaišyje po atviru dangumi. Vienkartiniai indai jam tampa nebe vienkartiniais, dėl vienos paprastos priežasties – plastikinė lėkštė ir šakutė, užima žymiai mažiau vietos, nei moliniai ir metaliniai indai, o taip pat ir sveria žymiai mažiau, todėl į kuprinę žymiai geriau įsimeti vienkartinius indus ir panaudoti juos kelis kartus, nei visur su savimi tampytis metalinius ar molinius jų brolius.

Turbūt jau supratote, kad pagrindinis skirtumas tarp keliautojo yra ne komfortas, ne viešbučiai ir plastikiniai indai, tačiau jų požiūris į keliones. Vieni nori kėlionėse išlikti savo komforto zonoje, tačiau pamatyti kažką naujo, ar tiesiog pailsėti ir atsipalaiduoti ir tai tikrai nėra smerktina, nes visų mūsų pomėgiai yra skirtingi, tačiau tuo tarpu kiti mėgsta išeiti iš savo komforto zonos ir keliavimas jiems nėra visiems žinomų istorinių monumentų ieškojimas, o naujų potyrių atradimas ir bandymas atrasti tai, kas kitiems keliaujantiems dažniausiai prasprūsta pro akis.

Reikėtų nepamiršti ir to, kad skirtumas tarp keliautojo ir turisto gali išryškėti, ne vien keliaujant į užsienio šalis, tačiau, net ir gimtojoje šalyje. Turistai važiuos apžiūrėti tokių paminklų, kaip puntuko akmuo, lajų takas ar anykščių šilelis, o tuo tarpu turistas užsimetęs kuprinę ant pečių, eis neišmintais girių takais, ar palei upės vingį ir bandys pažinti nepaliestą gamtos grožį.

Svarbiausia yra suprasti, kad keliavimas yra tinkamas beveik visiems žmonės, tereikia pasirinkti jums tinkamą keliavimo būdą, tam, kad sugrįžę po kelionės namo, jūs jaustumėtės atsigavę ir pasiruošę kibti į naujus jums gyvenimo mestus iššūkius. Dar svarbiau yra suprasti tai, kad nors mūsų visų keliavimo būdai yra skirtingi, mus visus jungia tai, kad mes norime pažinti tai, ko mūsų gyvenime nebuvo anksčiau ir nėra jokio skirtumo, ar tai yra kažkas tokio, ką jau matėme virtualioje erdvėje ar knygose, ar visgi tai yra kažkas absoliučiai naujo mūsų akims.