Kita

Kaip vystėsi elektroninių knygų rinka

Elektroninės knygos pasirodė apytiksliai 2009 m. Ir nors PDF knygos nepašalino fizinio formato knygų, jų ir joms skaityti skirtų elektroninių prietaisų populiarumas labai greitai tapo milžiniškas. Jei žvelgtume į užsienio šalis, galėtume pastebėti akivaizdžius viso to įrodymus. Pavyzdžiui, Didžioje Britanijoje tarp 2010 ir 2013 m. elektroninių knygų rinka nuo beveik 0 išaugo iki 300 mln. GBP. Tokį populiarumą lėmė dvi knygos – „Penkiolika pilkų atspalvių“ ir „Apnuogink mane“. Vėliau tai buvo traktuojama kaip vartotojų siekis tokio pobūdžio tematikos knygas įsigyti visiškai anonimiškai, neišeinant iš savo namų. Tačiau to pakako, kad iki šiol elektroninių knygų populiarumas ir skaitomumas neišblėstų.

PDF knygos

Be abejo, pasikeitė ne tik vartotojų įpročiai, tačiau ir knygų autorių bei leidėjų darbo pobūdis. Jei anksčiau reikėdavo nueiti kryžiaus kelius, kol galų gale fizinio formato knyga pasiekdavo knygynų lentynas, o tuomet atsidurdavo skaitytojų rankose, tai šiandien daugelio veiksmų atlikti visiškai nebereikia. Jei autorius parašo knygą, ją suredaguoja, sumaketuoja ir pasirūpina knygos viršeliu – viso to pakanka, kad knyga galėtų būti perskaityti šimtų milijonų skaitytojų iš viso pasaulio. Knygą tereikia parduoti internetu, pasirinktuose internetiniuose portaluose. Todėl puikiai suprantama, kodėl šiuo metu matome tiek daug elektroninio formato knygų.

Be to, nereikėtų pamiršti ir jiems išskirtinai pritaikytų elektroninių prietaisų, pvz., el. knygų skaityklių, kurios didžiulio vartotojų susidomėjimo sulaukė tuo pat metu, kai pasirodė pirmosios PDF formato knygos. Šie prietaisai yra pritaikyti elektroninių knygų skaitymui, todėl vartotojai savo skaitymo patirtį gali perkelti visiškai į kitą lygį. Jums nebereikia skirti daug laiko, kol galiausiai randate jums patikusią knygos vietą. Jums taip pat nereikia eikvoti savo brangaus laiko perrašinėjant vieną ar kitą patikusią knygos mintį. Visi šie veiksmai gali būti atlikti vos per keletą akimirkų – visą tai darant elektroniniame prietaise (tiek el. knygų skaityklėje, tiek ir kompiuteryje, planšetėje ar mobiliajame telefone). Kai yra sukurtas toks didelis efektyviam skaitymui pritaikytas funkcionalumas, kodėl gi turėtume ignoruoti technologinę pažangą ir likti prie senamadiškų sprendimų?