Namai

Kaip veikia šilumos siurbliai

Jei ketinate statytis būstą, jums reikia pagalvoti apie jo šildymo būdus – vienas iš jų yra šildytus šilumos siurblių pagalba.

Šilumos siurbliai

Kas yra šilumos siurblys?

Techniškai kalbant šilumos siurbliai yra mechaninės ciklinės kompresijos vėsinimo sistema kuri gali šildyti arba šaldyti numatytą erdvę. Šilumos siurblys įprastai turi dvi pagrindines dalis – vieną esančią lauke ir vieną viduje. Kompresoriaus pagalba cirkuliuojantis šilumonešis absorbuoja ir išleidžia šilumą keliaudamas tarp lauko ir vidaus dalių.

Kaip šilumos siurbliai veikia?

Pagalvokite apie šilumos siurblį kaip apie transporto magistralę, kurioje karštas oras nuolatos keliauja iš vienos vietos į kitą. Priklausomai nuo sezono jis gali ištraukti šilumą iš lauke esančio oro ir sušildyti jūsų namus arba atvirkščiai, ištraukti šilumą iš jūsų namų tam, kad juos atvėsinti, todėl šilumos siurblys gali tarnauti vietoje oro kondicionieriaus.

Šilumos siurblių pranašumas prieš oro kondicionierius ir šildytuvus yra tas, kad jis transportuoja šilumą iš vienos vietos į kitą vietoj to, kad ją pats generuotų, o tai energijos sunaudojimo atžvilgiu yra žymiai efektyviau, todėl jūs sunaudosite mažiau elektros.

Tačiau taip pat reikėtų paminėti, kad didžiausias efektyvumas yra išgaunamas tuomet, kai temperatūrų skirtumas tarp vidaus ir lauko nėra didžiulis, tad šalčiausią žiemą jums gali prireikti papildomo šildymo šaltinio. Kita vertus, jei šilumos siurblį jūs naudosite pavyzdžiui šildomų grindų vandeniui pašildyti, jis puikiai atliks savo darbą ir žiemą.

Antras paminėtinas dalykas yra tas, kad šilumos siurbliai yra dviejų tipų, geoterminiai ir aeroterminiai. Pastarieji yra būtent tokie, kokius mes jau aprašėme, o geoterminiai skiriasi tik tuo, kad šiluma paima ne iš oro, o iš žemės gelmių bei grunto. Geoterminio šildymo šilumos siurbliai yra itin ekonomiški, o jų eksploatacinės išlaidos taip pat yra mažos, tačiau jų įrengimas kainuoja žymiai brangiau, nei aeroterminio šilumos siurblio.

Kaip jau turbūt supratote, jei statotės būstą, apie šilumos siurblį pagalvoti tikrai verta, nes jis gali būti puiki ir ekonomiška alternatyva įprastiems šildymo būdams, arba tiesiog papildomas jūsų namų šildymo šaltinis.