Pirkiniai/Paslaugos

Kaip pasirūpinti namais išvykstant atostogauti?

Daugeliui žmonių vasara yra atostogų ir išvykų metas, kai namai ilgesniam laikui būna paliekami be priežiūros. Greičiausiai jau žinote, kur vyksite per atostogas, bet ar pasirūpinote namų apsauga? Ir tai tikrai ne tik seifas, į kurį galite sudėti vertingus daiktus. Visuomet besiruošiant išvykti ilgesniam laikui reikėtų pagalvoti ne tik apie kelionės maršrutą ir ar visus reikalingus daiktus susikrovėte į lagaminą, tačiau ir pasirūpinti kas prižiūrės jūsų namus, augalus ir gyvūnus, kai būsite išvykę.

SeifasIlgesniam laikui išvykdami iš namų uždarykite visus langus ir balkono duris, užsukite čiaupus, iš tinklo išjunkite visus elektros prietaisus, jokiu būdu nepalikite įkaitusios arba besikūrenančios krosnies ar įjungtų dujų, taip pat galite užsukti vandens bei dujų skaitiklius. Jei svarstote ir apie šaldytuvo išjungimą, darykite tai iš anksto. Juk ši prietaisą reikia atitirpinti ir sutvarkyti, o tai tikrai užims gana daug laiko, be to, reikės pasirūpinti ir užsilikusiu maistu. Tik tada, kai viską atidžiai patikrinsite, galėsite ramiai išvykti ir atsipalaidavę džiaugtis atostogomis, nesibaimindami, kad jūsų išsvajotos kelionės planus sugriaus namuose įvykusi netikėta nemaloni avarinė situacija.

Kadangi vasaros atostogos yra pats darbymetis ilgapirščiams, labai  svarbu tinkamai  pasirūpinti savo turtu. Jeigu namuose yra seifas, prieš išvykdami į jį sudėkite visus svarbius dokumentus ir kitokias vertybes. Jeigu savo namų nesate apdraudę, prieš išvykstant ilgesniam laikui primygtinai rekomenduojama tai padaryti. Taip pat atidžiai patikrinkite visas namuose įrengtos apsaugos sistemos priemones,  jas įjunkite. Jeigu namuose nėra signalizacijos, paprašykite, kad patikimi kaimynai karts nuo karto užmestų akį į jūsų būstą. Jeigu savo buto raktų kaimynam patikėti negalite, tuomet, būtinai paprašykite artimų draugų ar giminaičių nuolat lankytis jūsų bute. Jie išims korespondenciją iš jūsų pašto dėžutės bei patikrins, ar namuose viskas tvarkinga.

Dažniausiai nusikaltėliai pasirinktą būstą kurį laiką prieš apiplėšimą stebi ir ima veikti tik tada, kai įsitikina, kad jame kurį laiką niekas negyvena. Jeigu jums išvykus vakarais užsukę artimieji uždegs šviesą, išims paštą ir užtrauks užuolaidas, tuomet vagims atrodys, kad jūsų namuose kažkas gyvena. Ilgesniam laikui išvykdami iš namų draugams ar giminaičiams, kurie prižiūrės jūsų namus, iš anksto paduokite raktus. Jokiu būdu negalima jų palikti po kilimėliu, pašto dėžutėje arba kitose slaptose vietose, nes nusikaltėliams jos tikrai nepasirodys slaptos.

Draudimo specialistai teigia, kad dažniausiai nuo vagių nukenčia tie būstai, kurių šeimininkai savaitgalius praleidžia soduose ar sodybose. Kaimynai dažnai net neįtaria, kad šeimininkų namuose nėra, todėl nei praviros durys arba langai, nei viduje deganti šviesa jokių įtarimų nesukelia. Taigi, artėjant savaitgaliui, kurio metu jūsų nebus namuose, įspėkite kaimynus apie savo kelionių planus ir paprašykite, kad jie užmestų akį į būstą, jei jūsų namuose kartais apsilankytų neprašyti svečiai. Pažadėkite kaimynams, kad prižiūrėsite ir jų būstą jiems išvykus.

Jei savo atostogų metu neturite kam palikti būsto raktų, tuomet išvykdami namus palikite taip, kad vagims atrodytų jog juose tikrai kažkas nuolat gyvena: užtraukite naktines užuolaidas, palikite veikiantį radiją, įjunkite šviesą.