Medicina/Sveikata

Kaip mes miegame

sapnuoti dantisAr gerai miegate naktimis? Dažnai žmonės neišsimiega ar sunkiai keliasi, o vakarais užmigti tiesiog negali. Per naktis – sapnuojame keisčiausių dalykų, o kartais atrodo, kad ir sapnuoti netenka. Miegas – vienas didžiausių žmonijos paslapčių, kurią mokslininkai nuolat narplioja ir vis pamažu artėja prie atsakymų, kodėl miegame, kodėl sapnuojame, kodėl miego ritmas svarbus, kiek mums reikia miegoti ir kada geriausia yra miegoti. Žinoma, šios žinios yra bevertės tol, kol mes jų nepanaudojame. Kokie klausimai kyla žmonėms apie jų miegą ir sapnus?

                  Nė vienam doram piliečiui iškyla klausimas, kaip anksti keltis ryte. Apie tai prirašyta begalė straipsnių ir sukurta daugybė visokiausių filmukų. Norėdami apibendrinti ankstaus kėlimosi metodiką, pažiūrėkime, ką dažniausiai siūlo ankstų kėlimąsi propaguojantys asmenys.

                  Norint anksti atsikelti, visur pirma reikia turėti dėl ko keltis. Kodėl? Įsivaizduokite, nusistatote žadintuvą 6 – tai valandai ryto. Štai jis ir suskamba, o jūs pramerkiat akis, pagalvojat, na ir ką man dabar veikti taip anksti atsikėlus, ir vėl pasineriat į miegus. Visiškai nėra motyvacijos keltis. Dabar panagrinėkime kitą scenarijų. Štai rytoj ryte jūs turite įdomią išvyką ir žūtbūt reikia spėti į traukinį ar autobusą ar lėktuvą. Nenuostabu, jog truputį jaudinsitės, kad tik spėtumėte laiku ir naktį netgi prabudinėsite, o suskambus žadintuvui tiesiog šoksite iš lovos, nes laukia įspūdžių kupina diena!

                  Ar matote skirtumą? Turėdami motyvacijos keltis, atsikeliame žymiai lengviau. Taigi, prieš nuspręsdami pradėti anksti keltis, nuspręskite, dėl ko tai darysite ir ką ryte veiksite. Tai gerokai palengvins jūsų ankstyvą kėlimąsi ir jis įgaus prasmę.

                  Kitas klausimas dominantis miegančiuosius yra tai, ar sapnai ką nors reiškia? Sakoma kad pavyzdžiui sapnuoti dantis reiškia kažką susijusio su artimais žmonėmis. O sapnuoti riešutus reiškia pinigus. Ar tikrai taip? Į šį klausimą nėra moksliškai atsakyta. Vieni sako, kad sapnuojame tai kas mums svarbu arba praėjusių dienų įspūdžių atgarsius, kiti gi teigia, kad sapnai yra pranašingi. Žinome istorijų, kad žmonės ką nors susapnuoja ir tai išsipildo, tačiau ir krūvos istorijų kai žmonės kažką susapnuoja ir tai neišsipildo. Ar sapnai yra realybės atspindys? Vieniems labiau patinka tuo tikėti, kiti gi nemato tame logiško paaiškinimo. Ką gi, renkamės patys.