Namai,  Pirkiniai/Paslaugos

Kaip jums gali praversti granito akmenukai?

Daugelyje sodo prekių ir reikmenų parduotuvių dabar galite pamatyti itin mažas kainas granito akmenukams. Reikėtų žinoti, kad šių akmenukų būna dvejopų – kai kurie iš jų yra vietinio akmens, o kai kurie yra atvežtiniai. Galime paaiškinti, kuo vieni skiriasi nuo kitų. Visų pirma, vietiniai granito akmenukai geriau tiks papuošti keliukus, kapus. Vietiniai akmenukai dažniausiai būna nelabai ryškios spalvos, tačiau puikiai tinka alpinariumo peizažams.

SkaldaVisgi, daugelis šeimininkų, kurie nori sukurti ryškų ir spalvingą alpinariumą, renkasi iš atvežtinių granito akmenukų, kadangi šie yra įvairiaspalviai ir su jais galima nuveikti daugiau kalbant apie kompoziciją. Jeigu norite sukurti savo rojaus kampelį sode ir esate pasiryžę auginti retus augalus, kuriuos galima pamatyti tik Vokietijos ar Austrijos alpėse, tuomet jums reikės dar šio to daugiau – ne tik noro, ryžto ir tų pačių augalų. Jums taip pat reikės specialių granito akmenų, kurie atlieka vėsinimo funkciją – kai kuriems kalnų augalams vasarą gali būti per karšta gyventi mūsų žemėje, todėl reikia, kad būtų užtikrinama vėsa su specialiais akmenimis. Jeigu norite tai padaryti, tuomet jums reikia žvalgytis ne į dekoratyvinius, o funkcinius akmenis, kurių taip pat šiuo metu rinkoje yra nemažai.

Tiek funkcinius, tiek dekoratyvinius akmenis savo alpinariumui galite nesunkiai rasti sodo prekių parduotuvėje arba tiesiog internete – beveik kiekviena įmonė, kuri užsiima akmens skaldos pardavimu, turi savo tinklapį ir ten yra veikianti akmens skaldos parduotuvė internete, tačiau verta atkreipti dėmesį į kainas.

Neseniai mes atlikome savo tyrimą ir peržvelgėme penkių populiariausių akmens skaldos pardavėjų tinklapius ir palyginome tas kainas su salone esančiomis. Tai, ką mes sužinojome, mūsų nenustebino – pasirodo, kad elektroninėje parduotuvėje ta pati prekė gali kainuoti iki dešimties procentų pigiau. Ir čia mes kalbame ne apie akcijos laikotarpį, o įprastinę kainą. Vadinasi, jūs galite įsigyti norimos akmens skaldos už tikrai priimtiną kainą ir gerokai daugiau.

Negana to, elektroninės parduotuvės mus nustebino platesniu katalogu – čia galima rasti tokių akmenukų, kurių nėra įprastame akmens skaldos salone. Taigi, šiuo atveju, mes patariame granito akmenukus pirkti būtent internetu.

Be abejo, granito akmenukai jums gali padėti sukurti grožį savo alpinariume, taip pat jie gali jums labai padėti sustatyti alpinariumą į vietas – juk kiekvienas akmuo atlieka savo funkciją. Galima suderinti ir taip, kad vienas tas pats akmuo laikytų kokį nors augalą, tačiau taip pat tarnautų ir kaip dekoratyvinis akmuo. Turint tai omenyje, pasirinkimų yra tiesiog begalė.

Tikimės, kad mūsų straipsnis padėjo jums suprasti, kuo jums sode, darže ir dirbamoje žemėje gali pasitarnauti granito akmenukai – tai nebėra vien tik grožis, kadangi šie akmenukai gali atlikti ir reikalingas funkcijas. Be abejo, su tokiais akmenukais galite puošti ne tik savo sodą, bet ir artimo žmogaus kapą – gražūs ir spalvingi granito akmenukai suteiks modernumo, stiliaus pojūtį.

Taip pat galite pasidomėti ir kitais akmens skaldos gaminiais – pastaruoju metu pinga ne tik granitas, tačiau taip pat ir marmuras.