Kita

Kaip emigrantai padeda savo šaliai

Turbūt jau ne kartą pastebėjote, kaip dažnai valdžios atstovai baisisi emigracijos mastais. Taip, jie yra labai dideli, tačiau vien tik kalbomis emigruojančių žmonių srauto sumažinti tikrai nepavyks. Be jokios abejonės, kad tokiu atveju reikia pritaikyti efektyvias priemones, kurios padėtų pagerinti ekonominę situaciją ir sukurtų kur kas daugiau gerai apmokamų darbo vietų, leidžiančių mūsų tautiečiams oriai gyventi. Kad ir kaip bebūtų, situacija yra kitokia, todėl nemenka dalis lietuvių nusprendžia išvykti į užsienį. Dažniausia ir lietuvių labiausiai pamėgsta šalimi jau seniai yra Didžioji Britanija, kurioje skaičiuojamas ne vienas šimtas tūkstančių mūsų tautiečių. Tačiau tiems, kurie smerkia emigruoti pasiruošusius žmones, verta pateikti bent keletą argumentų, kodėl skeptiškas požiūris turėtų kaip įmanoma greičiau pasikeisti.

Keleivių vežimas iš AnglijosGalbūt girdėjote, kad vežėjų, tautiečius į Angliją vežančių mikroautobusais, šiandien yra labai daug. Tačiau nereikėtų manyti, kad pastarieji vyksta tik į vieną pusę. Keleivių vežimas iš Anglijos vykdomas lygiai taip pat dažnai, kaip ir į priešingą pusę. O tai akivaizdžiai įrodo, kad į Angliją emigravę lietuviai anksčiau ar vėliau sugrįžta į savo gimtąją šalį, kurio toliau gyvena, investuoja svetur uždirbtus pinigus ir kuria savo ateitį.

Todėl nereikėtų manyti, kad į užsienį padirbėti išvykę lietuviai visam laikui palieka savo kraštą ir nebesvajoja apie galimybę sugrįžti. Iš tiesų yra priešingai. Pastebima tendencija, kad savęs patriotais nelaikę lietuviai, kurie nusprendžia išvykti į užsienį, labai greitai ima ilgėtis Lietuvos ir garsiai deklaruoja, jog jie norėtų gyventi savo gimtojoje šalyje, nes tik joje jaučiasi jaukiai, saugiai ir yra laukiami.

Taip pat nereikėtų pamiršti jau minėto – užsienyje uždirbtų pinigų išleidimo savoje šalyje. Tokiu atveju stiprinama Lietuvos ekonominė situacija. Ką jau kalbėti apie tai, kad neretas užsienyje pakankamą kapitalą suformavęs lietuvis, savo šalyje įkuria sėkmingą verslą, sukurdamas daug darbo vietų ir prisidėdamas prie Lietuvos gerovės. Taigi, jei jūs ar jūsų pažįstami žmonės nusprendžia kuriam laikui išvykti į užsienį, negalvokite, kad tai yra blogai. Tai nėra amžina, todėl priimkite tai kaip smagų gyvenimo iššūkį.