Pirkiniai/Paslaugos

Kaip bedarbiams gauti kreditą

Lietuvoje paskolų rinka tikrai klesti. Kita vertus, finansininkai ir ekonomikos analitikai vis rodo pirštu į vakarus ir sako, jog statistinio piliečio Lietuvoje paskolų portfelis vis dar ženkliai žemesnis nei vakarų Europoje. Ir absoliučia pinigų suma, ir procentine išraiška nuo gaunamų pajamų. Lietuvoje dirbantys ir uždirbantys žmonės vis dar atsargiai skolinasi, yra linkę taupyti ir gyventi kiek blogiau, negu galėtų įvairių lizingų pagalba. Kita vertus, Lietuvoje tikrai daug skolinasi bedarbiai, kaip paradoksaliai tai beskambėtų. Kita vertus, juk būtent nedirbančiam arba pastovių pajamų negaunančiam asmeniui labiausiai tų pinigų ir trūksta, tad nieko keisto, jog nemaža dalis greitųjų kreditų bendrovių būtent iš tokių asmenų ir gyvena. Tačiau kaip jie gauna paskolas, jeigu yra finansiškai nestabilūs ir dažnai neturi geros kredito istorijos?

Pasiskolinti bedarbiui būdu yra įvairių. Visų pirma, juk dauguma greitųjų kredito bendrovių teikia labai nedidelis paskolas, siekiančias vos šimtą ar kelis šimtus eurų. Tokios sumos nesunkiai grąžinamos ir iš bedarbių pašalpų ar atsitiktinių darbų. Taip pat, kredito įstaigos, teigdamos paskolas bedarbiui, taiko didžiules paskolos palūkanas. Neretai jos perlipa ir šimtą metinių procentų. Tad šioje vietoje bendrovės puikiai įsivertina riziką ir uždirba iš tų asmenų, kurie paskolas grąžina. Jei atsiranda keli tokie, su kuriais tenka bylinėtis ir gaišti laiką siekiant susigrąžinti paskolintus pinigus, bendrovei tai tampa ne tokia ir didelė finansinė našta. Trečias būdas, kuriuo įprastai suteikiamas kreditas bedarbiams – tai įvairi užstato sistema. Net ir bedarbiai, ypač laikini, turi įvairaus turto – automobilį, butą, žemės sklypą ar tiesiog vertingesnį mobilųjį telefoną. Imant nedidelę paskolą net ir to puikiai pakanka kaip užstato. Šiuo atveju besiskolinančiajam patogu ir tuo, jog užstatytu automobiliu jis ir toliau gali naudotis – sutvarkyti dokumentai neįpareigoja atiduoti savo automobilio kreditoriui iki tol, kol grąžinsite paskolą. Būtent paskolomis su užstatais dažniausiai ir naudojasi bedarbiai.

kreditasO jeigu jūsų situacija tokia, jog reikia ne tik kad gana nemažos paskolos, bet netgi neturite ką pasiūlyti kredito bendrovei kaip užstato, lieka galimybė skolintis kartu su laiduotoju. Tai koks nors draugas ar giminaitis, kuris taip pat pasirašo jūsų paskolos sutartį ir jums pradelsiant paskolos grąžinimą tampa atsakingu asmeniu. Tokį žmogų rinktis reikia tikrai atsakingai. Žinoma, gauti paskolas bedarbiai visada gali ir privačiai, iš draugų ar net nepažįstamų, pasirašant vekselį arba net notarinę sutartį.