Motociklai/Automobiliai

Kai tenka rinktis automobilį

toyota-modeliai.euBe abejo, tokį gyvenimo periodą, kai tenka apsispręsti dėl automobilio pirkimo, Lietuvoje patiria daugelis žmonių. Ir ypač Lietuvoje – daugelyje kitų pasaulio valstybių toks noras (na, o gal visgi poreikis) turėti savo automobilį yra kur kas silpnesnis. Taip kalba statistika. Galbūt dėl to ir esame neva automobilių, ypač senų modelių ekspertai, žinodami kas kur dažniausiai genda, kodėl nereikia pirkti prancūziškų automobilių arba kad tik japoniški toyota modeliai yra verti dėmesio siekiant tikro patikimumo. Tačiau dažnai su automobilio pirkimu susiduria ir tie, kuriems reikia tiesiog transporto priemonės, paprastos, patikimos, retai gendančios ir be jokių iracionalių įmantrybių. Tokie žmonės paprastai nebando vaidinti ekspertų ir renkasi laiko patikrintus gamintojus, pernelyg nesidomėdami, kiek kainuoja senos detalės laužynuose, nes žino, jog detalei sugedus ją reikia keisti nauja.

Pirmasis sprendimas, kurį reikia priimti prieš perkant automobilį, tai jo dydis. Ir šioje vietoje viskas ne taip akivaizdu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Dažnai būna taip, jog į darbą vienas važinėjantis žmogus nori didelio, erdvaus ir galingo automobilio, visai nesusimąstydamas nei apie kainą, nei apie patogumą, nei apie eksploatacijos ir kuro išlaidas. Jeigu planuojate pagrinde važinėti vienas, tik kartą per metus vežtis daugiau daiktų ar pilnesnį automobilio ekipažą, tikrai verta gerai pagalvoti apie automobilio dydį prieš jį perkant.

Žinoma, visai kita situacija, kai automobilio reikia šeimai. Tuomet erdvės tikrai reikia. Ir vaikiška kėdutė, ir rūbai, ir net dviračiai ar slidės žiemą užima tikrai nemažai vietos. O dar nemaža tikimybė, kad kartu norėsite vežtis ir kokį nors augintinį – su mažu automobiliu šioje situacija tikrai nelengva. Tiesa, dažnai būna taip, jog vienam šeimos nariui vis tik reikia atskiros mašinos tiesiog važinėjimui į darbą, o šioje vietoje vėlgi puikiai pasitarnauja maži ir ekonomiški automobilių modeliai.

Žinoma, renkantis automobilį reikia atsižvelgti ir į savo biudžetą bei būsimas išlaidas. Tikėtina, jog seno, mažiau patikimo gamintojo automobilio remontui išleisite kur kas daugiau nei pareikalaus kiek naujesnė toyota. Tad šioje vietoje reikėtų gerai paskaičiuoti, įvertinant ir ateities išlaidas. Nors pasaulis ir žino, kad toyota-modeliai.eu yra patikimesni už daugelį kitų gamintojų, vis dar daugelis renkasi prastesnius, tačiau pigesnius gamintojus, taip prisiimdami ir šiokią tokią riziką.