Statydami namus, juos įsirengdami turime juos gerai apšiltinti, pasirūpinti, kad jie būtų apsaugoti nuo aplinkos poveikio. Kaip žinia, vienas didžiausių sveikų namų priešų yra drėgmė, todėl jos reikėtų kaip galima labiau vengti. Būtent tai padeda padaryti hidroizoliacinės medžiagos.
Kada reikalinga hidroizoliacija?
Statydami bet kokį namą, visuomet pradedame nuo pamatų. Šie montuojami žemėje, kur drėgmės yra tikrai daug, todėl namo pamatus reikia gerai apsaugoti. Tam į pagalbą ateina hidroizoliacinės medžiagos, kurios geba sulaikyti drėgmę kitoje sienos pusėje.
Jei nenorite, kad drėgmė skverbtųsi į namo ar rūsio vidų, jums reikia gerai izoliuoti pamatus ir sienas. Drėgmė yra vienas didžiausių įvairių statinių priešų, todėl izoliuojant namus nuo drėgmės geriau netaupyti – pasirinkę tinkamą hidroizoliaciją, galėsite būti užtikrinti, kad drėgmė jūsų namuose nesikaups.
Nuo drėgmės izoliuoti reikėtų ne tik rūsį, bet ir, pavyzdžiui, grindis. Hidroizoliacija tepama ir po plytelėmis. Jei pasirinksite tinkamą, kokybišką izoliaciją, jau praėjus vos kelioms valandoms po jos panaudojimo, galėsite klijuoti plyteles. Tai itin patogu, kuomet skubate, tačiau norite viską įsirengti kokybiškai.
Kokios hidroizoliacinės medžiagos yra geriausios?
Geriausia pasirinkti tokią hidroizoliaciją, kuris pasižymi geromis savybėmis. Viena tokių savybių yra trumpas džiūvimo laikas, dėl ko pagreitėja darbas ir sutaupoma brangaus laiko. Rekomenduojama rinktis hidroizoliaciją, kurios džiūvimo laikas yra mažesnis kaip para. Dar trumpiau džiūstančių medžiagų statiniams izoliuoti bus sunku rasti.
Taip pat labai svarbi hidroizoliacijos savybė yra sukibimas. Skirtinga izoliacija sukibs nevienodai, todėl reikėtų pasirinkti tokią, kuri turi gerą sukibimą su mineralinėmis ir bituminėmis medžiagomis. Jei tokia izoliacija bus ir elastinga, išvengsite skilinėjimų, bendra statinio izoliacija nuo drėgmės bus geresnė.
Taip pat, renkantis hidroizoliacinę medžiagą, pravartu patikrinti tokias savybes, kaip jos išeiga ploto vienetui, galimybė naudoti ant vertikalių ir horizontalių paviršių. Skirtingos hidroizoliacinės medžiagos yra atsparios skirtingai temperatūrai, todėl, jei jums tai aktualu, būtinai atkreipkite į tai dėmesį.
Galiausiai, kaip ir renkantis bet kokį kitą pirkinį, svarbu yra kaina. Kaip minėjome anksčiau, geriau hidroizoliacijai netaupyti ir įsigyti tikrai kokybišką gaminį, nes nuo to priklausys jūsų gyvenimo kokybė naujajame name. Kita vertus, nebūtina labai permokėti, jei naudosite ją negyvenamoms patalpos, kur drėgmė nėra labai svarbi. Jei nežinote, kuri hidroizoliacija tinkamiausia, pasikonsultuokite su pardavėjais ir jie tikrai pasiūlys jums geriausią variantą.